על החירות

ג'ון מיל

על החירות

ג'ון מיל

יצא לאור ע"י הוצאת מאגנס, בשנת 2001, מכיל 232 עמודים, תירגום: אריה סימון. עיון » פילוסופיה - כלליספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.846
69% בנים
9 בנים   4 בנות
גיל ממוצע:35
2995 התעניינו בספר


תקציר הספר
ג'ון סטיוארט מיל (1873-1806) היה הפילוסוף המשפיע ביותר בעולם דובר האנגלית במאה התשע עשרה. נחשב כדוברה המעמיק והיעיל ביותר של השקפה ליברלית על אדם וחברה… מיל חשב כי מסתו 'על החירות' היא בעלת הערך הרב ביותר מבין כל ספריו. בה הוא מדגיש את חשיבותה של 'האינדיבידואליות' הזהה, לדעתו, עם המאמץ המתמיד להתפתחות עצמית… בהשפעת דה-טוקוויל, מיל היה משוכנע שהסכנה העיקרית של הדמוקרטיה מעוגנת באפשרות לדיכוי הייחוד האינדיבידואלי ומניעת התפתחותה האמיתית של דעת המיעוט. לדעתו, עריצות דמוקרטית עלולה להיות גרועה הרבה יותר מעריצותה של האריסטוקרטיה או מדספוטיזם, הואיל והיא יעילה יותר בניצול האמצעי הטוב ביותר של פיקוח חברתי – לחץ דעת הקהל.

האנציקלופדיה לפילוסופיה, לונדון וניו יורק 1967

עם טוקוויל ומיל החל הדיבור הליברלי הנמלץ המגן על חירות אינדיבידואלית, על יושרה ואי-תלותה של מערכת השיפוט והצדק, על יחסים תרבותיים ואנושיים בין אומות ויחידים כאחד.

סר ישעיהו ברלין
מסכת טבע האדם מאת דוד יום

תמיד חשבתיו, הן בחייו והן מאז מותו, כמתקרב ביותר לאידאה של אדם בעל חכמה ומידות טובות בצורה מושלמת, עד מקום שטבעו החלוש של האדם מאפשר זאת.

אדם סמית על דוד יום

ספר זה עתיד היה למלא תפקיד גדול בפילוסופיה… זכותו הגדולה של יום בתורת ההכרה היא, שהוא גילה את הבעייתיות שבניסיון. בעייתיות זו מתגלה בשני מושגים: מושג הסיבתיות ומושג העצם… ביקורת זו של יום כלפי מושג הסיבתיות והעצם [במסכת טבע האדם] מפורסמת לא רק בגלל חריפותה, אלא בעיקר בגלל תוצאותיה ההיסטוריות… היא השפיעה על הדורות הבאים של הפילוסופים, על קאנט ועל הבאים אחריו עד הפוזיטיביסטים החדשים שבתחילת המאה העשרים ועד ויכוחו של הוסרל עם יום.

שמואל הוגו ברגמן, תולדות הפילוסופיה החדשה

על מנת להבין את הפילוסופיה של יום עלינו לפנות ראשית ל'מסכת טבע האדם'.

האנציקלופדיה לפילוסופיה, לונדון וניו יורק 1967


הקורא עיר הקורא מתי
פל שוהם לפני 6 שנים ו-6 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע על החירות

על החירות
ג'ון מיל

על הממשל המדיני
ג'ון לוק
ספרים ב-30 ש"ח בלבד או 4 ספרים ב- 100 ש"ח | scoe בת 35 מכפר סבא רשימת הקריאה עודכנה לפני 10 שעות


בונים חופשיים ויהודים; קשריהם האמיתיים והמדומים
יעקב כ"ץ
ספרי עיון למכירה | scoe בת 35 מכפר סבא רשימת הקריאה עודכנה אתמול


פרסומת

ג'ון מיל (סופר על המוקד)
ג'ון סטיוארט מיל (באנגלית: John Stuart Mill;‏ 20 במאי 1806 – 8 במאי 1873) היה פילוסוף וכלכלן פוליטי אנגלי, וההוגה הליברלי המשפיע ביותר במאה התשע עשרה. הוא תמך בתועלתנות, עסק בלוגיקה ובפילוסופיה מדינית ותמך בתאוריה האתית שהציג לראשונה מורו וחברו הטוב של אביו, ג'רמי בנת'ם. ג'ון סטיוארט מיל נו... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ