חמישים ישראלים קצרצרים - הספריה החדשה # / חנן חבר

חמישים ישראלים קצרצרים

חנן חבר & משה רון

Israeli Short Stories 50

הספריה החדשה
יצא לאור ע"י הוצאת הקיבוץ המאוחד, בשנת 1999, מכיל 208 עמודים, ספרות » קובצי סיפורים - אנתולוגיותללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
721 התעניינו בספר


תקציר הספר
חנן חבר ומשה רון בחרו והרכיבו אנתולוגיה של 50 סיפורים קצרצרים, כולם ישראלים, לרגל יובל ה-50 של המדינה.

'50 ישראלים קצרים' מציע קוקטייל של הוותיק עם החדש והחדשני, של המוּכּר עם המוזר לכאורה או הדחוק לשוליים, קוקטייל שאפשר ללגום ממנו טיפין-טיפין ולהתעכב על תחושת טעמיו המתחלפים, או לבלוע אותו ברצף כדי לקבל רושם שונה ורענן על מגוון החוויה הישראלית מתוך מה שנכתב כאן בצורה הקצרצרה ביובל השנים הראשון.

"קצרצר" הוגדר לצורך העניין כסיפור שאורכו אינו עולה על 2000 מלים. זוהי מתכונת אהובה במיוחד על עורכי הספר, והיא נפוצה בספרות העולם יותר מכפי שנדמה, וכך גם בספרות הישראלית.

"ישראלי" לא פורש כאן בכפוף לקנון מקודש או לנוסח מסוים אחד, ואפילו לא כְּמה שנכתב במקורו דווקא עברית. לצד קצרצרים של עגנון, הזז, ס. יזהר, בנימין תמוז, כהנא-כרמון, חנוך ברטוב, דן צלקה, אפלפלד, יוסל בירשטיין, שבתאי, חנוך לוין, מטלון, אורלי קסטל-בלום ואתגר קרת, מופיעים כאן טקסטים של מחברים שהיו באותה עת ידועים פחות (אלכס אפשטיין, עוזי וייל), טקסטים של כותבים הידועים יותר בתחומי יצירה אחרים (המשוררים דן פגיס ודליה רביקוביץ, הפילוסוף עדי צמח, המשפטן אביגדור פלדמן), טקסטים המסווגים כשייכים לז'אנרים אחרים (הומורסקה של קישון, סאטירה של קינן, סיפור ילדים של חיה שנהב), וטקסטים שתורגמו מערבית (אמיל חביבי, ריאד ביידס), יידיש (סוצקבר, קרפינוביץ'), פולנית (אידה פינק), הונגרית (קישון), ואנגלית (זיגמונט פרנקל).


הקורא עיר הקורא מתי
tomerbond88 תל אביב לפני 3 חודשים מענה
ספרים בהלל23 0524322995 ירושלים 0524322995 לפני שנתיים ו-6 חודשים מענה


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ