הציונות הדתית בין היגיון למשיחיות / דב שוורץ

הציונות הדתית בין היגיון למשיחיות

דב שוורץ

יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, מכיל 365 עמודים, עיון » דתות ואמונות - כלליספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:39
1191 התעניינו בספר


תקציר הספר
המהפכנות המפליגה של הציונות הדתית, טיפוסי המנהיגות שהצמיחה ומידת התאמתה לעולם המודרני, מתוארים בחלקו הראשון של הספר המציג ניתוח בין - תחומי של התופעה הציונית דתית. החלק השני מתמקד במשנתו הרעיונית של הרב דוד כהן ( "הרב הנזיר"), שנמנה עם ההוגים החשובים של חוג הראי"ה קוק. משנה זו היא ביטוי מרתק לאותו זרם בציונות הדתית שהדגיש את הגורם המשיחי התוסס בפעילותו. במשנה זו ימצא הקורא פרשנות פילוסופית - משיחית מעמיקה למאורעות ההווה. הדיון במשנת הנזיר אף מציג באור חדש את יחסיו המורכבים עם הראי"ה, ומערער על המוסכמות בחקר הגותו של הראי"ה. ספר זה הוא השלישי במניין הספרים על ההגות הציונית הדתית שמפרסם פרופ' דב שוורץ, ראש המחלקה לפילוסופיה באוניברסיטת בר - אילן, בהוצאת עם עובד. קדמו לו "אמונה על פרשת דרכים - בין רעיון למעשה בציונות הדתית" (תשנ"ו), "ארץ הממשות והדמיון - מעמדה של ארץ ישראל בהגות הציונית הדתית" (תשנ"ז).


הקורא עיר הקורא מתי
hayimdonin גב"ש לפני 9 שנים ו-3 חודשים מענה
מלאך פתח תקוה לפני שנתיים ו-4 חודשים מענה
מריו גיתית לפני שנה ו-6 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע הציונות הדתית בין היגיון למשיחיותחצור ג-ד - עונת החפירות השלישית והרביעי

חצור ב'-עונת החפירות השנייה
יגאל ידין

כחול לבן בצבעים - דימויים חזותיים של הציונות 1947-1897
רחל ארבל

זיופים בעתיקות : מאוספים בארץ
ארץ ישראל והיסטוריה יהודית | יניב וקלרינה 0542208410 בן 35 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני שנתייםדב שוורץ (סופר על המוקד)
פרופ` דב שוורץ מלמד במחלקה לפילוסופיה יהודית ומשמש כראש היחידה ללימודים בינתחומיים באוניברסיטת בר אילן. בעבר שימש כדיקאן הפקולטה למדעי הרוח , כראש המחלקה לפילוסופיה יהודית וכראש החוג למוסיקה באוניברסיטה זו. פרופ` שוורץ עוסק שנים רבות בתולדות הרעיונות באופן כללי ומחקר פרט... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ