ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.333
67% בנים
2 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:41
1653 התעניינו בספר


תקציר הספר
המחבוא מספר בקומיקס את סיפורה המרגש של הילדה דוניה ששרדה את שואת יהודי צרפת: בעוד הנאצים הולמים על דלת הבית באישון לילה, הוריה של דוניה מחביאים אותה בארון הבגדים. כאשר היא יוצאת ממנו בעזרת השכנה, היא מגלה שהוריה אינם והדירה הפוכה. השכנה, חברה במחתרת הצרפתית, לוקחת את דוניה תחת חסותה. שתיהן מעמידות פני אם ובת נוצריות ומסתתרות יחד בחווה מחוץ לפריז. כך, למעשה, ניצלים חייה של דוניה. עם תום המלחמה עוזרים השכנים לדוניה לאתר את אימה הניצולה. אביה לא שרד.
המחבוא מסופר כזיכרון שסבתא מספרת לנכדתה, ומצליח להעביר גם את חווית הדור השני באמצעות אבי הנכדה השומעת את הסיפור: בסוף הספר בנה של דוניה מודה לאימו על שספרה את סיפורה לבתו, אך מביע צער על שלא ספרה לו את הסיפור מעולם (והוא שמע אותו מבתו הקטנה).
המחבוא מתאר ברגישות רבה את קורותיהם של אלפי ילדים צרפתים יהודים תחת משטר וישי, באסתטיקה השמורה לקומיקס ובקיצור המתאים לקהל צעיר.

הכותב לואיק דווילייה הוא מומחה לסיפורים אוטוביוגרפיים ולעיבודים של קלאסיקות לקומיקס. המאייר מארק ליזנו הוא צייר קומיקס מבוקש בעל שם בינלאומי, העובד בסגנונות שונים ומגוונים. הצובע גרג סלסדו הוא מעצב גרפי המתמחה בצביעת קומיקס.
הספר זכה בפרס אנגולם לשנת 2012. תערוכה העוסקת בשואת יהודי צרפת עוצבה בהשראתו, והיא נודדת בין בתי ספר בצרפת.


רשימות קריאה בהן מופיע המחבוא
שואה לילדים | אלעד בן 45 מאשקלון רשימת הקריאה עודכנה שלשום

קומיקס ורומנים גרפיים מהעולם | אלעד בן 45 מאשקלון רשימת הקריאה עודכנה שלשום

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ