ביקורת ספרותית על באדולינה - שובה של המלכה מאת גבי ניצן
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 24 בדצמבר, 2014
ע"י Braveheart


ספרו השני הנפלא של גבי ניצן מגולל את המאבק של הגיבור אל מול החיים שלנו. הגיבור מוצא את עצמו בחיפוש אחר מלכת באדולינה לאחר עשר שנים מהסיפור הקודם והפעם הוא מגיע לניו יורק עם התובנות של אדם שהיה פעם במקום הטוב והגבוה ביותר מבחינה רגשית שיכול להיות, ועכשיו מנסה לחזור למקום החלומי ההוא. הגיבור מנסה למצוא את המלכה ואת הבאדוליניות שלו עצמו בתוך חיטוט בעמקי ליבו ונפשו, עם קריצות הומור שנון, בעל משמעות לישראליות שלנו, ועם חיפוש עצמי שובב של אדם המחפש משמעות.
הסיפור מסופר שוב מנקודת מבטו של עיתונאי, בעל יכולת ניתוח מציאות בראיה נכוחה, ויש לו שוב הזדמנות להפגש עם הדמויות נאדרות ההוד של מלך ומלכת באדולינה ושל החיים הבאדוליניים. ושוב ניתנת ביד הקורא הבחירה האם להיות מלך או קורבן.
הספר מעלה מחדש את כל הרעיונות והסצנות היפיפיות של מלכי באדולינה ושל המפגש שלהם עם המציאות שאנחנו רואים מסביבנו בכל יום ובכל עת. ומתוך דפי הספרון הקטנטן והמתוק הזה עולה כי הכל בעיני המתבונן - או כדברי מלך באדולינה: לכל אחד יש את הסיפור שלו.
הגיבור שלנו מגיב לסיטואציות בארציות מוחשית כל כך שהקורא מרגיש כאילו הוא עצמו נמצא שם בתור הגיבור, ומקווה לגלות בתוך עצמו את הכוחות להיות בעל היכולת לחיות כמלך, וזה בהחלט לא קל. הקריאה זורמת וקולחת כמו גשם חורפי, והנעימה הקסומה של החיים הבאדוליניים שוב תופסת אותך חזק ושואבת אותך לחיות את העולם האישי שלך בעיניים שונות ומהנות.
תענוג צרוף ושובה לב, אשר נותן לך המון כוחות להתמודדות עם הקלחת של המציאות היומיומית הנלוזה שהאדם מספר לעצמו.
תהנו...
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ