ביקורת ספרותית על אובססיה מאת נורה רוברטס
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 10 בפברואר, 2018
ע"י מרגולת


זה הספר הראשון של הסופרת שאני קוראת ובהחלט גם לא האחרון. אתחיל מזה שהתרגום מעולה והספר כתוב ממש טוב. הספר מסופר בגוף שלישי ממספר יודע כל, דבר שבעייני מאוד התאים לאווירה של הסיפור ותרם לו.
הספר מדבר על נעמי בואוז, ילדה בת 12 שמאבדת את תמימותה ברגע אחד, בו היא עוקבת אחרי אביה באמצע הלילה לתוך היער ומגלה תיבת פנדורה. היא מוצאת בחורה פצועה, כבולה בחבלים ולכודה במרתף באדמה. נעמי מבינה את גודל הזוועה ומזועזעת עד עמקי נשמתה ממצבה של הבחורה ומהעובדה שאביה אחראי לפשעים הנוראיים האלו. היא מתעשתת במהרה, עוזרת לבחורה לצאת בזריזות מן המרתף, מביאה אותה לביתו של מושל העיירה ובכך חושפת את חטאיו המחרידים של אביה וגורמת לכך שהוא ייכנס לכלא למאסר עולם. בעקבות כך היא חווה טלטלה מסעירה וכואבת ועולמה חרב עליה. חייה וחיי משפחתה משתנים והם עוברים לבית של דוד שלה בניו יורק.
כעבור כ-17 שנה, בהיותה צלמת מצליחה בעלת אתר מכירות פופולרי ועם שם חדש- נעמי קרסון, היא מגיעה לעיירה רחוקה ולא מוכרת בעקבות רכישת בית ישן וגדול הממוקם על צוק גבוה הזקוק לשיפוץ רציני. היא רוצה ומתכוונת להמשיך בבדידותה, הרחק מאנשים וחברה אך התושבים החמים והלבביים של סנרייז קוב לא בדיוק מאפשרים לה ומכריחים אותה להיפתח ולהיטמע בניהם, במיוחד אחד מהם- קסנדר קיטון, שמהרגע הראשון שפגש אותה היא מצאה חן בעיניו, סיקרנה אותו וגרמה לו לחפש את קירבתה. האם נעמי תתן לקסנדר לחדור את חומות ההגנה שהציבה סביב ליבה ותאפשר לעצמה לאהוב ולהיות נאהבת על אף שהיא מרגישה 'מקולקלת'? האם נעמי תצליח להתגבר על האובססיה שמלווה אותה והפכה לחלק ממנה בשל מעשי אביה ותוכל סוף סוף להיות מאושרת? זאת ועוד תקראו בספר הנפלא הזה.
הכתיבה זורמת ויפה והעלילה מעניינת ומסקרנת עד הדף האחרון (לא הרגשתי איך הספר נגמר לי).
הדמות של נעמי קרה ומרוחקת, והיא מתקשה לחשוף ולדבר על רגשות בכלל ועל רגשותיה בפרט. היא לא מרבה במילים ואף נראה שהיא קצת אנמית ואין בה מספיק עומק דבר שהיה חסר לי לאורך הספר. לעומת זאת דמותו של קסנדר הרבה יותר אנרגטית ומוסיפה צבע לסיפור. אהבתי אותו ואת הישירות שלו, את הביטחון שלו ואת הנחישות שלו לרדוף אחרי נעמי, למרות כל הקשיים שהיא מערימה עליו.
אהבתי את הדמויות משנה ואת התרומה שלהם לעלילה.
היו הרבה תאורי נוף וחפצים אך לשם שינוי, הפעם זה לא הפריע לי במהלך הקריאה.
כל הזמן יש התפתחויות בעלילה ולא משעמם לרגע. הסוף לדעתי היה קצת צפוי אך זה לא גורע מטיב הספר.
אהבתי מאוד את הכריכה שלדעתי מתאימה ומשקפת בצורה טובה את הספר ואת התחושות שהוא מעלה.
לסיכומו של עניין, אפשר להגיד שמדובר בספר מתח טוב שנהנתי לקרוא.
הספר מקבל ממני 4 כוכבים
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ