ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
26 התעניינו בספר

תקציר הספר
מקאמות היו, מאז שחר ההיסטוריה, דרך לתאר עלילות גבורה. לכאורה, הן פיוטיות מכדי לתאר את עיסוקו של צבא באש ובאבק ואת עבודתם של אנשי המלחמה ושל כלי המשחית, ובכל זאת, דווקא באמצעות החרוזים נמצא הנתיב לתאר את הנשמה הגדולה שמאחורי עבודת השטח והמטה, היום-יומית והאפורה, שרחוקה מזרי הדפנה ומתשואות ההלל. אחרי הכול, אלה האנשים - חיילים צעירים ומפקדים ותיקי קרבות - שמביאים אל תוך שגרת הביטחון מגע אנושי של מסירות, הקרבה, תעוזה ואומץ לב. במדינה קטנה כשלנו, המחוברת אל הצבא ואל עבודת הביטחון השוטף, נמצאים מאחורי הדי הנפץ, בתוך עמוד האש ועמוד הענן מי שמוסרים נפשם, סביב השעון, בימי חול וחג, למען ביטחוננו. דווקא משום כך הם ראויים למילים הפיוטיות, שמעניקות להם את הכבוד, ההערכה וההצדעה שהם כל כך ראויים לה.

איזי מן כותב שנים רבות לטקסים צבאיים וממלכתיים. עד היום כתב יותר מ-3,000 מקאמות לאירועים של צה”ל והמדינה. בין ספריו: על במותיך - מקאמות לזכרם של גיבורי מערכות ישראל (מודן וההוצאה לאור של משרד הביטחון), עשו את המאה - אנקדוטות מהמאה ה-20, וקול ישראל מירושלים - מדינה מאחורי המיקרופון. הוא גם כותב פזמונים ועורך ומגיש תוכניות בקול ישראל.




איזי מן (סופר על המוקד)
איזי מן כותב זה שנים רבות מקאמות לטקסים ממלכתיים וצבאיים, וכן לאירועי תרבות וחינוך. כתב מספר ספרים ובהם: עשו את המאה (אנקדוטות היסטוריות מהמאה ה 20- ) וקול ישראל מירושלים - מדינה מאחורי המיקרופון (על 70 שנותשידור רדיו עברי בארץ). הוא גם כותב פזמונים ועורך ומגיש תוכניות בקול ישראל.... המשך לקרוא






©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ