מלחמות חניבעל - תולדות רומא מאז ייסוד העיר (ספרים 21-30) / טיטוס ליוויוס

מלחמות חניבעל

תולדות רומא מאז ייסוד העיר (ספרים 21-30)

טיטוס ליוויוס & תרגום: משה ליפשיץ

יצא לאור ע"י הוצאת כרמל, בשנת 2015, מכיל 651 עמודים, תירגום: מלטינית וכתיבת הערות ונספח - משה ליפשיץ . עיון » הסטוריה עתיקהללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
268 התעניינו בספר

תקציר הספר
כרך זה מכיל חטיבה מגובשת של עשרה ספרים (30-21), המספרים את תולדות מלחמתה השנייה והמכרעת של רומא ביריבתה העיקשת קרתגו ובמצביא רב התחבולות העומד בראשה – חניבעל.

חטיבה זו היא חלק מיצירה גדולה ונרחבת יותר – היסטוריה פנורמית של רומא, שכותרתה במקור הלטיני היא Ab Urbe Condita, מאז ייסוד העיר.

היצירה מתארת את תולדותיה של רומא, פרי עטו של טיטוס ליוויוּס, (59 לפנה"ס-17 לספירה).
ליוויוס כתב את יצירתו זו במשך עשרות שנים, ובמקורה היא כללה 142 ספרים, שהקיפו יותר מאלף ומאתיים שנות היסטוריה, מלפני ייסודה של רומא ועד שנת 9 לספירה; מהם נותרו בידינו 35 ספרים.

זוהי יצירת מופת ספרותית מונומנטלית, מלוכדת ואחידה, המבוססת על חזון היסטורי נשגב – אחד החיבורים הנרחבים, השאפתניים והמעמיקים ביותר שנוצרו בעולם היווני-רומי, שנכתב על מנת לדווח על האירועים לפי סדר התרחשותם, אך גם כדי לפרשם ולהסבירם וללמד לקח באמצעותם.

לא לשווא יצאו לו מוניטין גם בדורו וגם בדורות הבאים, ולא נס לֵחו עד עצם ימינו אלה.

עשרת הספרים 30-21 מתארים את תולדות המלחמה הפּוּנית השנייה (202-218 לפנה"ס), המכרעת שבכל שלוש מלחמותיהן של רומא וקרתגו, שקרבותיה התחוללו בעת ובעונה אחת באיטליה, בספרד, בסיקיליה, ביוון ובצפון אפריקה, ובסופה התעמת המצביא הרומי הצעיר סקיפּיוֹ אפריקנוס עם חניבעל ותיק הקרבות והביס אותו, ורומא השלימה את שליטתה במחצית המערבית של אגן הים התיכון.

כתיבת מבוא - יונתן פרייס ; עריכה מדעית - נורית שובל
לקט ספרים מאת טיטוס ליוויוס
שם הספר
תולדות רומא
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של טיטוס ליוויוס


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ