התרמיל היהודי - מסע בר-מצווה בקהילות ישראל / עליזה לביא

התרמיל היהודי

מסע בר-מצווה בקהילות ישראל

עליזה לביא

יצא לאור ע"י הוצאת קורן, בשנת 2010, מכיל 262 עמודים, יהדות » חגים ומנהגיםללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
143 התעניינו בספר


תקציר הספר
*הספר זהה לספר המחודש למעט הכריכה הקדמית והאחורית.


טקס הבר-מצווה, הנחגג בכל מגזרי החברה הישראלית והיהודית, הוא אירוע מכונן ומרגש שהמשפחה והקהילה כולה נרתמות לחגוג אותו ברוב שמחה. בצד ההכנות והריצות שמתלוות לחגיגת הבר-מצווה, רבים שואלים את עצמם מה עושים, מהם המנהגים והמסורות מבית אבא ואמא, איך כותבים דרשה ולמה זורקים סוכריות.

התרמיל היהודי הוא טיול בר-מצווה, כמו גם מסע אישי אל עבר זהות יהודית מתחדשת. הוא פותח את השער בעבור הנער ומשפחתו אל האוצרות והמכמנים המתלווים ליום הכה משמעותי בחייו של הנער, ואל שכבות העומק המסורתיות של יום ההולדת השלושה-עשר שלו. התרמיל היהודי הוא פרי מחקר אישי-משפחתי, שהלך והתרחב ונפרש אל ארבע כנפות תבל. הוא מקבץ לראשונה מנהגי אבות, מורשת אימהות, יצירות וסיפורים בני זמננו, ומנגיש לנער ולמשפחתו תכנים מרתקים, מחכימים ומשעשעים ואף מותיר אותם עם חומר למחשבה.

ד"ר עליזה לביא היא חוקרת ויוצרת, פובליציסטית ופעילה חברתית, ומרצה בבית הספר לתקשורת באוניברסיטת בר-אילן. מחקריה עוסקים בתקשורת, ברב-תרבותיות ובעולם הידע והדעת הנשי-יהודי, כשהיא מבקשת לחלץ מן העבר תשובות לשאלות של כאן ועכשיו ולהביאן למרחב הישראלי. את התרמיל היהודי היא מעניקה במתנה לבנה ולבני דורו. שני ספריה הקודמים תפילת נשים (2005) ומנהג נשים (2012) יצאו אף הם בידיעות ספרים וממשיכים להכות גלים בארץ ובעולם.רשימות קריאה בהן מופיע התרמיל היהודי - מסע בר-מצווה בקהילות ישראל

תורת הצורות של לשון המשנה - על פי מסורת כתב-יד פרמה (דה-רוסי 138)
גדעון הנמן
יהדות | יניב וקלרינה 0542208410 בן 35 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 חודשים


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ