מזכרת אהבה - עם עובד - סל"ע #413 / יצחק בר-יוסף

מזכרת אהבה - עם עובד

יצחק בר-יוסף

סל"ע 413
יצא לאור ע"י הוצאת עם עבד, בשנת 1995, מכיל 171 עמודים, ספרות » ספרות מקוריתללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
278 התעניינו בספר

תקציר הספר
"לרגע היה דומה שהכול נהיה מוכן: אני מביא לקבורה את האיש הזקן הזה שחייו נגמרו. אחר כך חשבתי: האיש הזקן הזה הוא אבא שלי." - - השנה 1992. האיש המובא לקבורה הוא הסופר יהושע בן-יוסף. בנו, כבר איש מבוגר, עדיין מתקשה להבין מה היה לו האיש הזה, בן למשפחה חרדית שהתפקר, שהולידו ואחר כך עזב אותו ואת אמו והלך אחרי אישה אחרת. וחזר כעבור כמה שנים ובכל זאת הוסיף להיות רחוק, מתנשא, רודף נשים, זר לאם שנשארה אישה אדוקה, נערץ על הבן, מושך ודוחה, מפחיד ואהוב כאחד.

יצחק בר-יוסף מספר את הסיפורם המעניין והמרגש של היחסים המורכבים האלה באמנות היודעת לשלב איפוק עם רגש חם, הסתכלות מדויקת עם תובנה - סיפורו של ילד קטן שנהיה לנער, ולאיש, ועודנו קרוע בין הדמויות והעולמות המנוגדים כל-כך שכמו חברו יחד לריב על נפשו.

"מזכרת אהבה" הוא ספרו החדש והיוצא-דופן של יצחק בר-יוסף, מחברם של "סיפרתי את זה יחזקאל", "חדר מלחמה", "ונוס" ו"סימני חיים".
יצחק בר-יוסף (סופר על המוקד)
נולד בתל-אביב. בנו של הסופר יהושע בר-יוסף (1912־1992). גדל והתחנך בחיפה והרבה לבקר בירושלים אצל משפחתו מבני היישוב הישן בארץ. בתום שירותו הצבאי למד באוניברסיטה העברית בירושלים. בוגר החוג להיסטוריה של עם-ישראל והחוג לתולדות התיאטרון ומוסמך בספרות השוואתית. עורך ועיתונאי בעיתון 'י... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ