ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
326 התעניינו בספר

תקציר הספר
למלחמת יום הכיפורים אלף פנים – ואלף גרסאות. ההפתעה והמחדל חוללו שמות בכוחות ובמפקדים, המחזיקים מאז בגרסאות שונות באשר לגורמים שהובילו למלחמה ובאשר להשתלשלותה ולתוצאותיה. כל אחד ומלחמת יום הכיפורים שלו. גם היום, יותר משנות-דור אחרי, טרם התבהרה די צורכה התמונה הכוללת.

מהדורה חדשה ומעודכנת זו של "לקסיקון מלחמת יום הכיפורים" משתדלת להציג גם את ה"יער", קרי תמונת המלחמה הכוללת, וגם את ה"עצים", כלומר הקרבות, המפקדים, כלי הנשק, המעוזים והמוצבים, השבויים, החללים ומקבלי העיטורים. זהו פאזל שכל אחד ממרכיביו הוא סיפור בפני עצמו. המחברים עשו כל מאמץ להביא את הגרסאות כולן, את התמונה השלמה, אולם לא שמו עצמם שופטים: זהו תפקידה של ההיסטוריה.

זאב שיף היה פרשנו הצבאי והביטחוני של "הארץ" וכיסה עבור עיתונו מלחמות רבות, כולל מלחמת יום הכיפורים. ספרו רעידת אדמה באוקטובר על מלחמת יום הכיפורים זיכה אותו בפרס סוקולוב לעיתונות. יחד עם איתן הבר כתב את הלקסיקון לבטחון ישראל וספרים אחרים. ב-2003 זכה בפרס חיים הרצוג על "תרומה ייחודית למדינת ישראל בתחום התקשורת". נפטר ב-2007.

איתן הבר היה במשך 26 שנים הכתב הצבאי והפרשן הביטחוני של "ידיעות אחרונות". סיקר את מלחמות ישראל ואת פעולות הביטחון שביניהן. היה יועץ שר הביטחון (1990-1985) ומנהל לשכת ראש הממשלה יצחק רבין (1995-1992). בין ספריו: מנחם בגין – האגדה והאיש, הלקסיקון לבטחון ישראל והמרגלים.

ד"ר דני אשר, תת-אלוף, היסטוריון וחוקר צבאי. מרצה במכללות צה"ל ובבית ברל. היה מרצה באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת חיפה, באוניברסיטת בר-אילן ובמכון אבשלום. מתמחה במחקר היסטורי צבאי של צבאות ערב. חתן פרס יצחק שדה לספרות צבאית ופרס צ'צ'יק למחקרי ביטחון. בין ספריו בעברית: לשבור את הקונספציה, הסורים על הגדרות והמעגל הקרוב: צבאות ערב בעידן המלחמות בין מדינות.©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ