המזרח התיכון - אלפיים שנות היסטוריה - מעליית הנצרות עד ימינו - משרד הבטחון # / ברנרד לואיס

המזרח התיכון - אלפיים שנות היסטוריה

מעליית הנצרות עד ימינו

ברנרד לואיס

The Middle East - 2000 Years of History

משרד הבטחון
יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, בשנת 1997, מכיל 366 עמודים, תירגום: עתליה זילבר. עיון » הסטוריה - כלליספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:57
720 התעניינו בספר

תקציר הספר
המזרח התיכון – ערש לידתן של שלוש דתות והרבה תרבויות – היה במשך מאות בשנים מוקד של יצירה תרבותית, מדעית, רעיונית וטכנולוגית, וזירת הקרב של אימפריות הנאבקות זו בזו. ברנרד לואיס, ההיסטוריון הנודע, מתאר בלשון בהירה וקולחת את התמורות המפליגות שעברו על אזור זה באלפיים השנים האחרונות: החל באימפריה הרומית ובאימפריה הפרסית, שהקיזו את דמן במאבק על השליטה בו, דרך עליית הנצרות והאסלאם, וכלה בימינו אלה בעיראק של סדאם חוסיין ובאירן, שמהפכה אסלאמית השתלטה עליה. בפרק האחרון של הספר דן המחבר בהשפעה המעמיקה שהיתה להתפשטות הרעיונית והטכנולוגיה מן המערב על אזור זה, ועל התגובות שחידושים אלה עוררו בתושביו המגוונים.

המחבר, הנמנה על גדולי חוקרי האסלאם ותרבותו, משלב בסקירתו המאלפת את רוחב ידיעותיו עם כישרונו לחשוף את העיקר מסבך של פרטים ואירועים. לקח ותובנה מיוחדים מזומנים לקורא הישראלי התוהה על גורלה ומקומה של מדינתו באזור סוער ורב תהפוכות זה. היהודים, כך מלמדנו ברנרד לואיס, לא היו מעולם נטע זר במזרח התיכון.


הקורא עיר הקורא מתי
אורן מכמורת לפני 9 חודשים מענה


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ