לחיות את החיים / אבישי לוי

לחיות את החיים

אבישי לוי

יצא לאור ע"י הוצאת בת אור, בשנת 2013, ספרות » ספרות מקוריתללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
418 התעניינו בספר

תקציר הספר
מה מבקש אדם בכול מאודו? לחיות את חייו בשקט ובשלווה. הכמיהה לחיים בריאים, היא משאת נפשו של אבירן לוי, אב המשפחה, המגולל את סיפורה הלא רגיל של משפחתו. שתי מחלות מעיבות על החיים הלא יציבים במשפחה: מחלת הבן אופיר-אריאל-אביחי, שחיידק טורף מכלה את כליותיו המושתלות. החיים בצל הדיאליזה מראים שכוחו של הרצון לחיות גדול כל כך ולמרות הכאב והסבל המתמשכים לא מאבד הבן את רצונו לחיות. התמכרותה של האם לפחדים, שמא לא יהיה לה כסף. גורמים לה להיות לחוצה, עצבנית ומנותקת מהמציאות. התנהגות זו פוגעת בבריאותה ובהרמוניה המשפחתית.
בצד המחלות, בני המשפחה האחרים מנסים להחזיר את מסלול החיים לשגרה. הבת אורלי, מפילה את עוברה כדי לתת לאחיה חיים באמצעות כלייתה. הבן אוהד, עובד שעות נוספות כדי שלא יחסר המימון לחיות את החיים בכבוד. מתנסה אף הוא בחיים בצל המחלה כאשר בתו הבכורה מתמודדת עם מחלת הסרטן.
החיים בבית משפחת לוי מִטלטלים כספינה בים. הכתיבה היא סם החיים המרפא של האב אבירן. אמונתו, נתינתו ואהבתו מביאים אותו לכתוב את המדריך לחיים הטובים. מתוך הכאב הגדול נולד מסע של צמיחה, המעודד את הקורא לא להרפות, לקוות ולהאמין שבסוף המסלול נמצאת גם האהבה היודעת להקשיב ולתמוך.

"לחיות את החיים", הוא ספרו השלישי של הסופר אבישי לוי. הספר מתאר מסע הישרדות בצל מחלת כליות נדירה שתקפה את בנו אופיר-אריאל-אביחי. קדמו לו "רוצה לחיות", שיצא בשנת 1990, בהוצאת "סמדר" ו"על חוט הסערה" , שיצא לאור בשנת 2009, בהוצאת "בת אור".
לקט ספרים מאת אבישי לוי
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של אבישי לוי


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ