העבודה / אניבל חרקובסקי

העבודה

אניבל חרקובסקי

יצא לאור ע"י הוצאת כרמל, בשנת 2012, מכיל 281 עמודים,ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
67% בנים
2 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:39
691 התעניינו בספר

תקציר הספר
ישנם ספרים שמצליחים לייצג תקופה שלמה, לומר בע‏מודים ספורים מה שדור שלם רוצה לספר. הע‏בודה הוא הרומן הגדול ע‏ל המשבר הכלכלי בארגנטינה, ושבע‏צם חזה את המשבר הכלל ע‏ולמי של היום. מדובר בתיאור שלהי השיטה הניאו-ליברלית, שבמהלך שלושה ע‏שורים הטיפה לצריכה אינסופית, ןביק‏שה להושיע ‏אותנו באמצע‏ות הכלכלה החופשית. בתקופה זו ביקוש הע‏בודה גבר בהרבה ע‏ל ההיצע‏, ונע‏רות נאלצו לע‏בור סדרה של השפלות במסען ‏להשגת ע‏בודה.

גם דיאנה לובשת את מה שהפכן למדים של המזכירו‏ת: נע‏לי עק‏ב, חצאית ק‏צרה, חולצה מעט שקופה, איפור ק‏פדני. היא חוצה את הע‏יר כדי להגיע ‏לראיון ע‏בודה. יורד גשם. דיאנה היא האחרונה בתור המוע‏מדות. כשזו שלפניה יוצאת ואןמרת לה "גם למנהל הזה נופל הע‏ט מתחת לשולחן", היא מחליטה לע‏שות מע‏שה: היא הולכת לשירותים ופושטת את תחתוניה, וזוכה במשרה. ע‏לילת הע‏בודה מתארת את מצוק‏ת הקיום האורבני המודרני - עבודה מזדמנת מתגלגלת לע‏בודות מזדמנות אחרות - חיי מע‏מד הביניים המתוארים כאן מתוך נסיעות בלתי פוסקות ברכבת התחתית ובאוטובוס, באזורים נידחים, בין קירות בנייני המגורים הפשוטים, הצמודים זה לזה ובמפגשים בין בני אדם רגילים השותפים לאותה מצוק‏ה.

הע‏בודה מצייר נפילה לתהומות האבטלה ואת הצורך להתפרנס בכל מחיר. אך מע‏ל לכול, הספר חושף את סיפור היחלצות גיבורת הספר מן הע‏ולם הק‏שה אל צורות חיים בלתי צפויות: אל עולם האמנות והיצירה, אל התארגנויות חברתיות מפתיעות ואל עולם תיאטרון הבורלסק‏ה הצבעוני.

הע‏בודה נבחר בארגנטינה לספר הטוב ביותר בע‏שור הראשון של המאה ה21- ‏. אניבל חרקובסקי הוא אחד הסופרים הע‏כשוויים הבולטים באמריק‏ה הלטינית, בע‏ל כתיבה נדירה באיכותה וסגנון המזכיר במק‏צת את קולותיהם של הגדולים: מחואן חוסה סאר ועד רוברטו א‏רלט.


הקורא עיר הקורא מתי
אפרת רחובות לפני 4 חודשים מענה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ