עיר ומלואה [שוקן] - כתבי ש"י עגנון # / ש"י עגנון

עיר ומלואה [שוקן]

ש"י עגנון

A City in its Fullness

כתבי ש"י עגנון
יצא לאור ע"י הוצאת שוקן, מכיל 748 עמודים, ספרות » ספרות מקוריתללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
908 התעניינו בספר


תקציר הספר

עיר ומלואה
ש"י עגנון
עיר ומלואה הוא סיפורה של העיר בוטשאש, ומתוכו עולה תמונת העיירה היהודית בפולין.
בוטשאש, שאותה עזב עגנון בהיותו בן שמונה־עשרה בלבד, שימשה רקע לרבות מיצירותיו, אך משעלה הכורת עליה ועל שאר קהילות אירופה, הפכה להיות כסמל לעיר היהודית שחרבה ולהוויית חיים שנתקפדה. בעיר ומלואה מעלה עגנון דמויות רבות של גברים ונשים מכל שכבות החברה בפולין תוך כדי פריסת יריעה רחבה של עולמה של העיירה היהודית כולה:
"חמישה־עשר אלף יהודים היו בבוטשאש שישה־עשר אלף מהם הכרתי אנוכי," טען עגנון בהומור שלו. ואכן, עגנון והכיר את כל מבואיה ופינותיה ואת כל אישי העבר שלה ופרשת חייהם.
הספר, הכתוב עם תשעה קבין של לב חם וראיית אמת של רומנטיקן מפוכח, מבורך בכל סממני כתיבתו של עגנון, שכבשו את לב הקוראים. שזורים בו סיפורים רבים שהם משיאי יצירתו.

ש"י עגנון חתן פרס נובל לספרות לשנת 1966.

מן הביקורת

"אף פעם לא ידענו שלסופר הגדול שלנו היה כל כך הרבה חוש הומור וחוש ביקורת ובאיזה נועם ושנינות הוא ידע להעביר לקוראיו את המסר הזה."

טלילה ניר, ידיעות אילתפרסומת

ש"י עגנון (סופר על המוקד)
שמואל יוסף עגנון (י"ח באב ה'תרמ"ז, 8 באוגוסט 1887 - י"א באדר א' ה'תש"ל, 17 בפברואר 1970), המוכר גם בשם המקוצר ש"י עגנון, מגדולי הסופרים העבריים בעת החדשה וחתן פרס נובל לספרות לשנת 1966.נולד בשם שמואל יוסף צ'צ'קס בעיירה בוצ'אץ' שבגליציה המזרחית. בשנת 1908 עלה לארץ ישראל, כשהוא כבר סופר צעיר, והמש... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ