מחצית היום   - נגיב מחפוז: יצירה, מפגשים, תרגומים / ששון סומך

מחצית היום

נגיב מחפוז: יצירה, מפגשים, תרגומים

ששון סומך

יצא לאור ע"י הוצאת כרמל, בשנת 2012, עיון »ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:61
1131 התעניינו בספר

תקציר הספר
הבוקר זוהר. השמים זכים. האביב נושף בעוז וממלא את האוויר עדנה. הכיכר מתעוררת- בנייניה החדשים ושרידיה העתיקים. החנויות נפתחות, דברי חלב ומאפה מוצגים בהם בגאווה. בתי הקפה מקבלים פני עמלים וחסרי מעש. ישבתי מול התה הירוק, מביט ונזכר חליפות, שופע בריאות, תקוות וחלומות נעורים. אכן, לא חסרו באווירה תמונות מדאיבות. הנה איש שעיניו טרוטות מבכי ומחוסר שינה. הנה אשה באה בימים שואלת מהי הדרך הקצרה ביותר לכלא של קהיר.
אך אלה נבלעים בשפע אירועי היום יום, ובה בשעה משודרת זמרתה של אום כולת´ום ומנעימה את בוקרם של המאזינים. אני לוגם לאיטי מן התה, מאזין בהנאה, בטוח שהתוגות בנות חלוף הן וכי היופי נצחי ואינו כפוף לפגעי זמן.
(הכיכר ובית הקפה)זכות גדולה היא לקרוא בספרו של פרופ´ ששון סומך על הסופר הגדול נגיב מחפ´וז. סומך, שהפך לידידו הטוב של מחפ´וז לאורך השנים בהם חקר את יצירתו, מקדיש את מירב הספר לרומנים שכתב מחפ´וז, אך גם מוסיף בסופו פרק המוקדש לקשר הידידות העמוק ביניהם.ששון סומך – מגדולי החוקרים של הספרות הערבית בדורנו – עוסק במחקריו בספרות הערבית של המאה ה-20. רבים ממחקריו התמקדו ביצירתם של שני המספרים המצרים החשובים במאה העשרים, נגיב מחפוז (חתן פרס נובל) ויוסוף אדריס. שניהם העידו שבעבודתו היה לפרשן הטוב ביותר של יצירותיהם. הוא גם התמסר לתרגום השירה הערבית החדשה לעברית ופרסם ארבע אנתולוגיות של שירה ערבית מודרנית מתורגמת לעברית.


הקורא עיר הקורא מתי
tomerbond88 רחובות לפני שנה ו-9 חודשים מענה

התחיל לקרוא לפני 5 שנים ו-4 חודשים


ששון סומך (סופר על המוקד)
ששון סומך (נולד ב-1933) הוא פרופסור אמריטוס בחוג ללימודי הערבית והאסלאם שבאוניברסיטת תל אביב, חתן פרס ישראל בחקר המזרחנות לשנת תשס"ה 2005 ופרס א.מ.ת למזרחנות לשנת 2008. ששון סומך נולד בבגדד למשפחה חילונית, לאב שהיה פקיד בבנק בריטי ואם עקרת בית, שלמדה אנגלית וצרפתית בבית ספר אליאנס.... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ