שידוך הולם  [כרך ב'] / ויקראם סת

שידוך הולם [כרך ב']

ויקראם סת

יצא לאור ע"י הוצאת זמורה ביתן, בשנת 1997, מכיל 1566 עמודים, תירגום: שרון פרמינגר. ספרות » ספרות מתורגמתספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:42
449 התעניינו בספר

תקציר הספר
"טולסטוי ההודי", כך מכנה הביקורת את הסופר הבריטי ויקראם סת, יליד כלכותה, 1952. "יצירת מופת לפי מיטב המסורת של תאקרי, ג'יין אוסטין וא.מ. פורסטר..."

שמונה שנים נמשכה כתיבת הרומן, שלפניו פרסם סת את שער הזהב, רומן בחרוזים על החיים בסן פרנסיסקו של שנות ה-80. עם שידוך הולם נכנס סת באחת לשורת הסופרים הגדולים ביותר של זמננו.

הרומן רחב היריעה מגולל שנתיים וחצי בחיי ארבע משפחות בהודו שזכתה לעצמאותה. המשפחות קשורות ביניהן ביחסי ידידות ונישואין, על רקע תחילת שנות החמישים הסוערות לאחר השחרור מעול השלטון הבריטי. במרכזו לאטה הצעירה, שאמה מחפשת לה "שידוך הולם" , ואילו היא מתחבטת בין שלושה מחזרים, שכל אחד מהם מבטיח סוג שונה של אהבה וקשר ומייצג מעמד חברתי וכלכלי שונה. בעדינות טווה הרומן מצב שבו שלושת המחזרים הם גם שלוש האופציות העומדות בפני הודו: הבחירה ברומנטי, במסעיר; הבחירה בפיוטי, באגוצנטרי, בלא בטוח; או בארצי, הפשוט יותר, היוצר בעבודת כפיו.

מתוך הדמויות המתוארות בחיבה, בחום אנושי ובהומור, עולה תמונת מציאות מורכבת מאין כמוה, מלאה מתחים פנימיים ותסיסה מתמדת.

...נראה שזו יצירת המופת הפוריה והגאונית ביותר של המחצית השנייה של המאה שלנו.

(הטיימס הלונדוני)

...יצירתו של סת מעוררת יראת כבוד ממש.

(אניטה דסאי, ניו יורק בוק ריוויו)...המשך ישיר לענקי המאה ה-19, דיקנס, טרולופ וג'ורג' אליוט.

(סן פרנסיסקו אקזמינר)


...רומן שמהלך עליך קסם... הקריאה בו הופכת לצורך טבעי, כמו נשימה...

(לורה שפירו, ניוזוויק)
ויקראם סת (סופר על המוקד)
All rights reserved by Upaya תמונה ויקראם סת' (1952) Vikram Seth ויקראם סת' הוא סופר ומשורר הודי המתגורר באנגליה. הוא נולד בכלכותה שבהודו למשפחה מהמעמד הבינוני, אמו היתה שופטת בבית המשפט העליון של הודו ואביו מנהל בכיר מפעל לייצור נעליים. משפחתו התגוררה בערים שונות בעולם, ביניהן לונדון, שי... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ