'ליישב פשוטו של מקרא' - אסופת מחקרים בפרשנות המקרא / [ע'] שרה יפת

'ליישב פשוטו של מקרא'

אסופת מחקרים בפרשנות המקרא

[ע'] שרה יפת & ערן ויזל

יצא לאור ע"י הוצאת מוסד ביאליק, בשנת 2011, יהדות » מחשבת ישראלללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
323 התעניינו בספר

תקציר הספר
בשיתוף - המכון למדעי היהדות ע"ש מנדל האוניברסיטה העברית בירושלים

פרשנות המקרא על דרך הפשט היא אחד מביטוייה החשובים ורבי-העניין של היצירה היהודית לדורותיה. המתודולוגיה של הפשט מקבלת ביטוי מגוּון ורב-רושם בפרשנות המקרא היהודית למן ימי הביניים. היא חוצה גבולות גאוגרפיים וכרונולוגיים, עוברת בתנופה מארצות הנתונות לשליטת האסלאם אל אירופה הלטינית, ומימי הביניים עד העת החדשה.
ספר זה מציג כיוונים חדשים במחקר פרשנות המקרא היהודית על דרך פשט. את המאמרים הכלולים בו כתבו בכירי החוקרים בתחום, והם מציגים תמונה היסטורית רחבה שמייצגת את ראשית ימיה של פרשנות הפשט, את נקודת השיא שלה ואת ביטוייה המאוחרים. התמונה רבת-הגוונים של היוצרים והחיבורים העולה מן המאמרים היא עדות לפריחה של מחקר פרשנות המקרא היהודית ולהתרחבות נושאי המחקר שלו בדורות האחרונים.

עורכי הספר, פרופ' שרה יפת וד"ר ערן ויזל מן החוג למקרא באוניברסיטה העברית בירושלים, הם חוקרים מובהקים של פרשנות המקרא היהודית על דרך פשט. ספרהּ האחרון של פרופ' יפת, 'דור דור ופרשניו', מאגד את החשובים שבמחקריה בתחום הפרשנות (ירושלים: מוסד ביאליק, תשס"ח), והוא מצטרף לספריה על פירושי רשב"ם לאיוב, לשיר השירים ולקהלת. ספרו של ד"ר ויזל יוחד לפירוש המיוחס לרש"י לספר דברי הימים (ירושלים: מאגנס, תש"ע).


הקורא עיר הקורא מתי
דרורי תל אביב לפני שנתיים ו-3 חודשים מענהלקט ספרים מאת [ע'] שרה יפת
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של [ע'] שרה יפת


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ