שער לאמנות המודרנית - אמנות המאה התשע עשרה - מקראה / [ע'] זיוה עמישי-מייזלש

שער לאמנות המודרנית

אמנות המאה התשע עשרה - מקראה

[ע'] זיוה עמישי-מייזלש

יצא לאור ע"י הוצאת מאגנס, בשנת 2010, מכיל 652 עמודים, אמנות »ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
464 התעניינו בספר

תקציר הספר
כיצד באמת צייר מונה את הסדרות שלו? עד כמה השפיעו כתבי קאנט, גתה ורוסו, ודברי הביקורת של בודלייר וזולא, על אמני המאה התשע עשרה? הידעתם שרנואר היה גם תאורטיקן של אמנות? מה היו המגבלות החברתיות שאתן נאבקו האמניות מוריסו וקסאט? כיצד באו חיי האמנים לידי ביטוי ביצירותיהם?

ספר זה בא לענות על שאלות אלה ורבות אחרות באמנות המאה התשע עשרה – כור מחצבתה של האמנות המודרנית – מאה רבת תהפוכות הן בתאוריות על האמנות והן בהגותם של פילוסופים וסופרים שאתם ניהלו האמנים שיח פורה. באמצעות תאוריות אלה נבדקות הנחות היסוד של שלוש התנועות שהתפתחו בו־זמנית בראשית המאה: האידאליזם ששלט באסכולה הנאו־קלסית הניכר בציוריהם של דויד ואנגר; הסובייקטיביות של האסכולה הרומנטית שהתגלתה בנופים של פרידריך וטרנר, ביצירות מלאות ההבעה של גויא ודלקרואה ובפיסול של רודן; וכן ההתבססות של האסכולה הנטורליסטית על החיים בהווה הנראית בנופים של קונסטבל וקורו ובדמויות של מילה וקורבה. תנועה זו התפתחה במחצית השנייה של המאה התשע עשרה לאימפרסיוניזם באמנותם של מאנה, דגה, מונה ורנואר. ניתוח מגוון הסגנונות שפיתחו סרה, סזאן, ון גוך, גוגן, רדון ומונך בסוף אותה מאה חותם את הספר.

הטקסטים שבספר מאירים באור חדש את יצירות האמנות שהן שער לאמנות המודרנית. הדברים תורגמו לעברית – לרוב לראשונה – תוך שמירה על סגנון הכתיבה של מחבריהם. לכל פרק נלווים מבוא והערות הסבר.

ספר לאמנים, לחובבי אמנות, למורים ולתלמידים.


הקורא עיר הקורא מתי
אילנה גבעתיים לפני 7 שנים ו-2 חודשים מענה
יולי נס ציונה לפני 6 שנים ו-5 חודשים מענה
טלי כפר יהושע לפני שנתיים ו-6 חודשים מענה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ