ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
445 התעניינו בספר

תקציר הספר
"ועת יימוג קולי מאוזניכם, ואהבתי תמוש מזיכרונכם, או אז אבוא שנית."

במילים אלה נחתם הספר הנביא, יצירתו הפילוסופית-רוחנית האהובה והבלתי נשכחת של ג´ובראן ח´ליל ג´ובראן, שדורות רבים מצאו בה תשובות לשאלות החיים המהותיות ביותר. עתה - כתשעה עשורים לאחר שראתה אור לראשונה, תורגמה ליותר מארבעים שפות והרטיטה את לבם של מיליוני אנשים בכל העולם -הנביא חוזר, רלוונטי מתמיד.

שובו של הנביא הוא משל על התעוררות רוחנית המבוסס על סיפור חייו של הג´אר ג´ובראן, נצר למשורר המפורסם. כשהיה בן ארבע-עשרה, נהרג אחיו מפליטת כדור. בעקבות הטרגדיה המשפחתית הפך הג´אר לנער מריר וזועם, ובסופו של דבר שקע במערבולת של הרס עצמי, שכללה אלכוהול, סמים והסתבכות בפלילים. בשיא ייאושו נגלה לו בסדרה של חזיונות אחי סבו המנוח, ג´ובראן ח´ליל ג´ובראן. מאותו רגע הפך הנביא למדריכו הרוחני של הג´אר, וחייו השתנו לעד.

השליחות המיסטית שאליה נקרא העניקה לו השראה למסע בלתי שגרתי, שראשיתו בייסורים, אך סופו בהתמודדות מוצלחת וניצחון גדול. בשובו של הנביא הג´אר מתאר את הדרך שעשה ממצולות הסבל ועד ההתעלות המיוחלת ומתכתב באופן אינטימי עם הנביא והנושאים שבהם עסק, כגון שפע, בגידה, תשוקה וסליחה. בנימה אישית ובגילוי לב הוא מציע תובנות חדשות לבעיות אנושיות אוניברסליות ונצחיות, המגשרות בין חוכמתה של המיסטיקה העתיקה לנושאים המעסיקים את החברה בימינו.

הספר מלווה באיורי פחם נפלאים, המאפשרים לקוראים להתבונן בחזיונות שחווה הג´אר בימיו הקשים.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ