ממציאים ומאמצים - מחוללי המהפיכה בדרכי הייצור בארץ / שמואל אביצור

ממציאים ומאמצים

מחוללי המהפיכה בדרכי הייצור בארץ

שמואל אביצור
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:58
1094 התעניינו בספר

תקציר הספר
בספר שלפנינו מובא סיפורם של 35 ממציאים, מפתחים ומאמצים בתחומי הטכנולוגיה של התעשייה והחקלאות בארצנו בדור התקומה. כל מי שסבור שליהודים אין גישה והבנה לטכנולוגיה כמסורת, וכי היהודים תרמו רק בתחומי היצירה הרוחנית, יקרא ספר זה ויגלה עולמות כמוסים וסיפורים על פריצות דרך והמצאות בתחום הטכנולוגי של יהודים חלוצים, וזאת כבר מראשית ההתיישבות ושיבת ציון של ימינו.

כיצד נראו המחרשות של החלוצים הראשונים? אילו שכלולים הכניסו בהן? מי היו המפתחים של האבטיחים המללים? מי חידש את ענף גידול הכותנה? מי היה חלוץ התעשייה בארץ? ומי אבי מפעלי ההשקייה? כיצד הומצאו תותחי המים? ואיך הודברו ביצות כברה? מי בנה את היקב בראשון לציון? - על כל אלה ועל רבים אחרים מספר פרופ' שמואל אביצור בספר "ממציאים ומאמצים".

המחבר, פרופ' שמואל אביצור, חוקר שנים רבות את תולדות התרבות החומרית של ארץ-ישראל, ופרסם ספרים ומחקרים רבים בתחום זה. פרופ' אביצור הוא חתן פרס ישראל לשנת תשל"ז בגיאוגרפיה וחקר תרבויות.
שמואל אביצור (סופר על המוקד)
שמואל אביצור (1908 - 1999) היה חוקר של חיי היום-יום בארץ ישראל ומיוזמי הלימודים העממיים של ארץ ישראל. היה פרופסור באוניברסיטת תל אביב. זוכה פרס ישראל ה'תשל"ז לחקר תרבויות. נולד בבאקו (קווקז) בשנת 1908 ועלה לארץ ישראל בשנת 1931. גר בתל אביב. הלך לעולמו בשנת 1999. אביצור זכה בפרס ישראל לשנת ת... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ