לאחות את הקרעים - סיפור חיים אמיתי / שושנה ויג

לאחות את הקרעים

סיפור חיים אמיתי

שושנה ויג & חפציבה גולדנברג
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנות
0 בנים   5 בנות
גיל ממוצע:64
2121 התעניינו בספר

תקציר הספר
הרומאן ´לאחות את הקרעים´ הוא רומאן ממואר (ספר זיכרונות) המבוסס על קורות חייה של המחברת חפציבה גולדנברג. איחוי הקרעים לכדי ספר נעשה ע"י הסופרת והמשוררת שושנה ויג, שדובבה את המספרת חפציבה והעלתה דבריה על הכתב. שתי המחברות נפשגו בקורס לשגרירות תקשורת מטעם איגוד התקשורת הישראלי, מייסודו של העיתונאי נח הלפרין, בשנת 2009. שושנה ויג קיבלה צרור דפים בכתב יד, בעקבות זאת שוחחה עם חפציבה והוסיפה את חלקה בעיבוד הספרותי. הדפים הללו נשמרו כשלושים שנה והפכו עתה לרומאן ´לאחות את הקרעים´. כל הרסיסים והחלקים נתפרו במלאכת רפאות לאריג אחד מושלם, ולא ניתן להבחין מי העורכת הסופרת ומי המחברת הזוכרת. בהליך העבודה של הספר הכתוב מנקודת תצפית של מספרת גיבורה נכנסה הסופרת שושנה ויג לנעליה של חפציבה גולדנברג וניסתה להשלים פערים באמצעות החופש היצירתי שהיא ניחנה בו.

חפציבה גולדנברג לבית דיין מספרת על עצמה:
"נולדתי בדימנט שבמרוקו, למשפחה של תשעה אחים ואחיות להורים: סוליקה ויעקב דיין ז"ל.
עלינו ארצה בשנת אלף תשע מאות חמישים ושלוש, בהיותי בת עשר שנים. השתקענו כשנה במושב ´תפרח´ ולאחר מכן עקרנו למושב ´כפר אוריה´ שבפרוזדור ירושלים.
את השכלתי רכשתי בבית ספר חקלאי ´עיינות´ ובהמשך למדתי בחיפה לימודי ערב. סיימתי שתים עשרה שנות לימוד עם בגרות חלקית.
ולאחר מכן למדתי בסמינר לגננות לגיל הרך. סיימתי את לימודיי בהצטיינות ועבדתי בגן ילדים בפרדס חנה. בהמשך התנתקתי לגמרי ממקצוע זה וסירבתי להמשיך לעסוק בו. בהמשך למדתי סיעוד והים אני אחות. במהלך עבודתי העשרתי את השכלתי בתחומים רבים, למשל: רפלקסולוגיה, חקר המוח במסגרת לימודי תעודה. מיומנות מקצועית בסיעוד, אתיקה ומשפט, שגרירת תקשורת.
אם לשני בנים ובת, סבתא גאה לחמישה נכדים שאני כל כך אוהבת. מזה עשים ושמונה שנים מלווה אותי איש מקסים, בן זוגי. האיש היקר שלי משה, בעלי, הפיח בי חיים יפים. חיים שלא הכרתי בעבר. ואני אומרת, לו הכרתי אותו בעבר, לא היה צורך ´לאחות את הקרעים´."


התחילה לקרוא לפני 7 שנים ו-4 חודשים


שושנה ויג (סופר על המוקד)
שושנה ויג (לבית פיינגולד) ילידת אשקלון. משוררת, סופרת, תואר שני בספרות עברית מטעם אוניברסיטת בר-אילן (שירת יונה וולך - ביוגרפיה ופואטיקה). חברת אגודת הסופרים. חברה באקו"ם, כותבת באינטרנט. רשימות בכתבי העת לספרות 'מאזניים'/ 'אפיריון'/ 'כל ישראל בעסקים'/ בעלת בית ההוצאה - 'פיוטית'. דר... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת שושנה ויג
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של שושנה ויג


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ