לצד שמעון : בין הטוב ביותר לבין חביב הסקרים : סיפו

רפאלה בילסקי-בן חור

יצא לאור ע"י הוצאת דביר, בשנת 1992, מכיל 124 עמודים,


הוסף לסל
קנה חדש: ₪98.00 ₪88.20

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
888 התעניינו בספר

תקציר הספר
זו הפעם הראשונה בישראל שמפלגה בחרה את יושב הראש שלה ומועמדה לראשות הממשלה בשיטת הפריימריס. הספר מביא תיאור וניתוח של הפריימריס בעבודה, תוך התמקדות בהתמודדות בין שני המועמדים הראשיים: שמעון פרס ויצחק רבין. הקורא לומד להכיר את הפרופיל של מתפקדי העבודה, ולהבין אילו שיקולים הנחו אותם בבחירתם.
תוך כדי כך נידונות סוגיות שתפסו מקום מרכזי בהתמודדות: הסקרים, השפעתם והשימוש שנעשה בהם, התפקיד שמילאה העיתונות, מעורבות אנשי רוח ואישי ציבור, הקשר שבין מוסר ופוליטיקה.
המחברת כותבת ספר זה הן כמדענית מדינה והן כאזרחית שתמכה בשמעון פרס והיתה חברה במטה הבחירות שלו כיושבת ראש מטה סקרים. דואליות זו של המחברת נותנת לספר צביון מיוחד.
הספר מיועד לא רק לאלו שהפוליטיקה היא עיסוקם, ובהם פוליטיקאים, עיתונאים ומדעני מדינה, אלא גם לכל מי שמתעניין בחיים הפוליטיים בישראל. ואכן, כפי שספר זה מראה, המציאות הפוליטית מרתקת לעתים יותר ממה שהדמיון יכול להמציא.

רפאלה בילסקי בן-חור היא דוקטור למדע המדינה. היא מחברת הספר: כל יחיד הוא מלך: המחשבה החברתית והמדינית של זאב ז'בוטינסקי, שעליו זכתה בפרס ז'בוטינסקי לשנת 1991.
היא מילאה תפקידים ציבוריים רבים, בהם יו"ר המועצה הלאומית לבריאות וחברה ומ"מ יו"ר המועצה לתכנון חברתי שליד ראש הממשלה. היא הצטרפה לעבודה לאחר המהפך ב-1977, ומאז היתה חברת לשכה והיא חברת מרכז המפלגה. מילאה במפלגה תפקידים רבים שהאחרון בהם הוא יו"ר ועדת המשנה לנושאים חברתיים.
מ-1977 היא תמכה בשמעון פרס בהתמודדויות שהתקיימו בינו לבין יצחק רבין. במערכת הבחירות שקדמה לפריימריס שנערכו ב-19 בפברואר 1992, היתה חברה במטה המרכזי של שמעון פרס ובין השאר היתה גם יו"ר מטה סקרים.


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ