תקציר הספר
מה הביא את דרווין אל תיאוריית האבולוציה? מדוע חיכה עשרים ושתיים שנה עד כתיבת "מוצא המינים"? מדוע הציקו לו מחלות מסתוריות ומי היה יריבו הסודי? אלה כמה מן השאלות המניעות את קנוניית דרווין, מסע מרתק החוקר את התעלומות הרבות בחייו ובפועלו של צ'רלס דרווין.
הסיפור נמסר משלוש נקודות מבט שונות: של דרווין עצמו בהפלגתו סביב העולם על סיפון ה"ביגל"; של בתו ליזי, החותרת להבין את רגשי האשם והפחד שתקפו את אביה בשיא תהילתו; ושל יו קלם ובת' דולסימר, אנתרופולוג וחוקרת בני ימינו שהאובססיה שלהם לדרווין (וזה לזה) נושאת אותם אל מעבר לגבולות המקובלים של מחקר מדעי. יומניה ומכתביה של ליזי, שאותם חושפים בת' ויו, מוליכים אותם לפרק נסתר באוטוביוגרפיה של דרווין — מבוך של יריבויות מרות, תרמיות קטנוניות וסודות הנשמרים בקנאות, מבוך שבלב לבו טמונה לידתה של תורת האבולוציה. קנוניית דרווין הוא מארג מדהים של היסטוריה ודמיון, שמאיר את דמותו המורכבת והשנויה במחלוקת של אחד מגדולי המדענים. ג'ון דרנטון, עורך משנה ב"ניו יורק טיימס", החל את הקריירה שלו בעיתונאות כנער שליח במערכת ה"טיימס". הוא זכה בשני פרסי ג'ורג' פּוֹלְק ובפרס פוליצר על מאמריו שהוברחו מפולין בתקופת המשטר הצבאי שם. דרנטון גר עם אשתו ושלושת ילדיהם בניו יורק. זהו ספרו הראשון הרואה אור בעברית.
"קחו ידע היסטורי ודמיון ספרותי, הוסיפו להם כמות בריאה של כישרון, ותבינו מדוע ספרו החדש של ג'ון דרנטון יקסום לקוראים רבים."
אלי ויזל
"לדרנטון יש חוש משובח הן לתקופה הוויקטוריאנית והן למיליֶה המדעי המודרני."
ניו יורקר


רשימות קריאה בהן מופיע קנוניית דרווין
ספרים שאני רוצה למדף | כיפה אדומה בת 21 מהספרייה רשימת הקריאה עודכנה לפני שנתיים ו-6 חודשים

ספרים חדשים לגמרי למכירה | shortcuts בן 22 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 שנים ו-10 חודשים


פרסומתהתחיל לקרוא לפני 5 שנים ו-7 חודשים


התחילה לקרוא לפני 7 שנים ו-7 חודשים


לקט ספרים מאת ג'ון דרנטון
שם הספר
איש השלג
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ג'ון דרנטון


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ