רחל - שירים, מכתבים, רשימות, קורות חייה / רחל בלובשטיין

רחל

שירים, מכתבים, רשימות, קורות חייה

רחל בלובשטיין & עורך: אורי מילשטיין

יצא לאור ע"י הוצאת זמורה, בשנת 1985, מכיל 344 עמודים, ספרות » שירה - מקורספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.857
57% בנים
4 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:58
3291 התעניינו בספר


תקציר הספר
רחל המשוררת היתה מן הדמויות המרכזיות של דור החלוצים והמייסדים. אך דמותה, סיפור חייה ושירתה הופקעו זה כבר מתקופתם. כל דור "אימץ" אותה לעצמו, ובכל התקופות צעירים קוראים את שיריה, מלחינים אותם ושרים אותם. אין ספק, שהחן והחסד והאמת שבשיריה מדברים אל כל אדם בכל תקופה, מפני שיש בשיריה איכות על-דורית ועל-תקופתית.
רחל עלתה לארץ ב-1909 מרוסיה. תחילה היתה פועלת חקלאית ברחובות ומשם עברה לחוות לימוד לצעירות בכינרת. ב-1913 נסעה לצרפת להשתלם בחקלאות. בפרוץ מלחמת העולם הראשונה הוכרחה לחזור לרוסיה. זמן-מה ישבה באודיסה, תירגמה לרוסית שירי משוררים עבריים ועסקה בהוראה. ב-1919 שבה לארץ והצטרפה לקבוצת דגניה א'. עקב מחלתה היא עזבה את המשק ועסקה בהוראה בפתח תקווה ובירושלים. עם התגברות מחלתה אושפזה בביה"ח בצפת ומשם עברה להתגורר בתל אביב בעליות גג ברח' הירקון וברח' בוגרשוב. שבועיים לפני מותה נשלחה לסנטוריום בגדרה. ימי מחלתה היו ימי היצירה הפורים ביותר שלה.

שירת רחל קבעה לעצמה מקום יחיד במינו בשירה הארצישראלית. היא מצטיינת בבהירות לירית, במבע בלתי אמצעי, במוסיקליות עדינה ובמיוחד ברגש עמוק של כיסופים, תוחלת נכזבה לחיים ולאהבה. מהדורה זו היא הראשונה המלאה והמושלמת. מלבד השירים הנודעים, יש בספר רשימות ותרגומים וכן שירים שנותרו בטיוטות (ונתגלו רק באחרונה), לרבות שירים הומוריסטיים. מרבית השירים המובאים בכתב ידה של המשוררת, על השינויים, המחיקות והתוספות שעשתה, ומגלים את דרך יצירתה. מכלול החומר נאסף בשקידה ובאהבה בידי אורי מילשטיין, בן-משפחתה של רחל. מצורפות הערות של העורך, המסתמך על מחקרים קודמים ועל חומר חדש שלא פורסם עד כה. נוספת גם ביוגרפיה של רחל, ותצלומים נדירים של המשוררת ושל בני משפחתה.

רחל ושיריה הם ארץ ישראל היפה – והנצחית.


רשימות קריאה בהן מופיע רחל - שירים, מכתבים, רשימות, קורות חייה

פאבלו נרודה - מבחר שירים - ספרית פועלים / ספרי מופת: #מבחר שירת העולם
ע. א. שלונסקי
✔ נרכש בסיפור חוזר | סתיו בת 33 מרמת גן רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 חודשים

התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-3 חודשים


לקט ספרים מאת רחל בלובשטיין
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של רחל בלובשטיין


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ