תקציר הספר
קופנהגן, 1925. חבורה של אנשים צעירים (מלבד הצייר הזקן), יפים, אינטלקטואלים, אוהבים ונאהבים, "עשירים ורעבים", משתעשעים במשחקי תחפושות, באהבה, במוות ובזמן. הופעתו של גבר צעיר עם אקדח מעוררת את השאלה: האם זו המציאות או רק ליצנות?
קרנבל הוא אחד מבין 11 סיפורים שיצאו לאור 15 שנה לאחר מותה של הברונית קארן בליקסן, הידועה בשם העט איסק דינסן, מחברת זיכרונות מאפריקה.
בקובץ סיפורים נפלא זה, המתפרש על משך כל הקריירה הספרותית שלה, אפשר לעקוב אחר כישרונה הגדול, הנובט, מתפתח ומבשיל. סיפור של דינסן הוא אמירה סמלית מורכבת, המעוצבת כאגדה או כשיחה, ומשולבת עם צבע מקומי, תיאורי נוף נפלאים – נוף הילדות האינטלקטואלית והמיסטית כאחת – ברק לשוני וכושר המצאה. גם כאשר המשמעות האלגורית של סיפוריה מעיקה – כמו, למשל, בסיפור הדוב והנשיקה – המירקם הספרותי מעניק לקורא עונג צרוף.איזק דינסן (סופר על המוקד)
איסק דינסן (שמה הספרותי של הברונית קארן בליקסן) נולדה ב-1885 ברנגסטד, דנמרק. ב-1914, לאחר לימודי אמנות בקופנהאגן, פריס ורומא. היא נישאה לבן-דודה, הבארון ברור בליקסן-פינקה, ונסעה עימו לקניה, לנהל שם מטע קפה. לאחר גירושיהם, ב-1921, היא המשיכה לנהל את המטע לבדה. את ספריה כתבה באנגלית ואחר כ... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת איזק דינסן
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של איזק דינסן


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ