ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.6
60% בנים
3 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:43
1667 התעניינו בספר


תקציר הספר
132 עמודים."הקמתי לי גלעד", המכיל יותר מ-60 שירים, הוא מבחר ראשון בהיקפו בעברית של השירה הלירית שלא.ס.פושקין. משוררה הגדול של רוסיה (1977-1837) מוכר לקורא בעיקר מן הרומן המחורז יבגני אוניגין,מן הפרוזה,מן הדרמה ומכמה פואמות ואגדות. תרגום הליריקה של פושקין התבקש מאיליו,בהיות הליריקה לב לבה של יצירתו משחר נעוריו עד לימיו האחרונים.בה קנה את מקומו כמשורר ראשון במעלה ובה באים לידי ביטוי תוויו היחודיים על כל גווניהם.אין לתאר את הספרות הרוסית בלי פושקין הליריקן,ואין משורר רוסי שאין לו פושקין שלו ודו שיח עמו.לפיכך מבחר זה מהווה נדבך משמעותי בהיכרות הקורא העברי עם ספרות רוסיה ועם תרבותה,ומזמן התוודעות ישירה יותר אל עולמו הנפשי של יוצר גאון,שהאהבה וההערצה אליו בארצו עומדות במבחן הדורות והתהפוכות ההיסטוריות. המבחר המובא בזה,בתרגומה של רנה ליטוין,מבקש להטעים את הקורא ממגוון השירה הזו ומהתפתחותה,מעושרה ופשטותה המורכבת, מאופייה האינטימי אך גם האוניברסלי, מטעם הזמן שלה אך גם ממה שהוא בטעם זמננו, ובעיקר מן המוזיקה הפנימית של השירים,באמצעים התואמים את האוזן העברית העכשווית.


רשימות קריאה בהן מופיע הקמתי לי גלעד
Wish list | Ariadne בת 26 ממבשרת ציון רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 שנים ו-3 חודשיםאלכסנדר סרגייביץ' פושקין (סופר על המוקד)
אלכסנדר סרגייביץ' פושקין (רוסית: Алекса́ндр Серге́евич Пу́шкин, להאזנה (מידע · עזרה), 6 ביוני 1799 - 10 בפברואר [1]1837) נחשב לגדול המשוררים הרוסיים, ממייסדי השירה הרוסית המודרנית, ומהתורמים המרכזיים לפיתוח השפה הרוסית. גם כיום נחשבות יצירותיו למופת הספרות העולמית.... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ