תקציר הספר
אוראניה קבראל, עורכת דין ניו - יורקית בשנות הארבעים לחייה, שבה לרפובליקה הדומיניקנית לאחר גלות ארוכה שכפתה על עצמה, ושבמהלכה סירבה לקיים כל קשר עם משפחתה.
אביה, נשיא הסנאט בתקופת שלטונו של הרודן רפאל לאונידס טרוחיו, ספק מחוסר הכרה לאחר שלקה באירוע מוחי.
אולי דווקא ענשיו אפשר להתחיל לדבר.
מרגע שכף רגלה דורכת בסנטו דומינגו, הטרור והפחד - אותם צללים מן העבר - שבים ולובשים צורה.
במקביל לסיפורה האישי אנו מתוודעים לסיפורם של טרוחיו "התיש", הרודן ששלט ברפובליקה הדומיניקנית שלושים ואחת שנים, ולסיפורה של חבורת הקושרים שהתנקשה בחייו כשהיה בדרכו למפגש אהבים.
בזכות הפרוזה הריאליסטית הצלולה שלו והמחקר הסעמיק והמדוקדק שקדם לכתיבה הממושכת מצליח ורגס יוסה להעניק לדמויות ההיסטוריות פנים ולהעמיד רומן על תופעת הרודן הכל - יכול והמנגנונים הפסיכולוגיים - חברתיים המאפשרים את קיומה.

חגיגת התיש זכה להצלחה עצומה מיד עם פרסומו. המבקרים היו מאוחדים בדעה שהספר הוא אחד משיאי כתיבתו של ורגס יוסה, אם לא יצירתו החשובה ביותר, וכי מקומו מובטח לו לצד יצירות קאנוניות אחרות.
כחצי מיליון עותקים של חגיגת התיש נמכרו בארצות הדוברות ספרדית והספר תורגם לשפות רבות.

מריו ורגס יוסה, יליד פרו (1936), הוא מסופריה החשובים של אמריקה הלטינית.
מספריו החשובים שתורגמו לעברית: "העיר והכלבים" (עם עובד 1975), "דודה חוליה והכתבן" (כתר 1984), "הבית הירוק" (זמורה ביתן 1990), "שבחי האם החורגת" (הקיבוץ המאוחד 1992).


רשימות קריאה בהן מופיע חגיגת התיש
הרשימה החמה | רונדנית בת 50 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 שעות

ספרות מתורגמת-[ג] למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים

התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-10 חודשים


מַריוֹ וַרגַס יוֹסָה (סופר על המוקד)
מַריוֹ וַרגַס יוֹסָה (Mario Vargas Llosa) (נולד ב-28 במרץ 1936) הוא סופר, מחזאי ועיתונאי פרואני. ורגאס יוסה ב-2005מריו ורגאס יוסה נולד בארקיפה שבפרו, למשפחה מהמעמד הבינוני. רכש את השכלתו במולדתו ובבוליביה בבתי ספר פרטיים. ב-1959 הוענק לו תואר דוקטור מאוניברסיטת מדריד. הוא פרסם קובץ סיפורי... המשך לקרוא


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ