ספרים מדברים - החטא ועונשו, מספר: משה בקר / פיודור מיכאילוביץ דוסטויבסקי

ספרים מדברים

החטא ועונשו, מספר: משה בקר

פיודור מיכאילוביץ דוסטויבסקי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:42
808 התעניינו בספר

תקציר הספר
גרסת אודיו מקוצרת (abridged).

ביולי 1865 חתם פיודור דוסטויבסקי, סופר בגיל העמידה, בעל מוניטין מוגבלים, על חוזה עם מוציא לאור, ולפיו עד נובמבר ימציא לו רומן.
את המקדמה שקיבל הפסיד דוסטייבסקי בהימורים. מתוך מצב ייאוש זה עלה במוחו הרעיון להחטא ועונשו: צעיר אידיאליסט, שהדרדר לדרך ללא מוצא עקב עוניו, רוצח משכונאית זקנה ומתועבת. ואכן- את הקריירה שלו דרבנה קרבת יתר לעוני, שברוסיה של אותם הימים עלול היה להיות קטלני.

דוסטוייבסקי האמין ביכולתו של הסבל להביא להתחדשות רוחנית, והיה זה הפשע והעונש שלו עצמו שסיפק את חומר הבעירה החיוני לרומנים, שביססו ושימרו את המוניטין שלו עד למותו. האופי הקיצוני של אישיותו של דוסטוייבסקי ושל חוויותיו, סיפקו לו תובנה שאין דומה לה בעומק חדירתה לחופים היותר פראיים של חיי אנוש.

העולם של החטא ועונשו הוא אכן קיצוני: מותחן פסיכולוגי מרתק מתרחש די בטיבעיות בתוך קומדיה ואפילו פארסה. יחד עם זאת הוא נבואי עד להחריד: הפשעים הנוראים ביותר שהתרחשו במאה העשרים נבעו מתורות אידיאליסטיות- שבהן אמצעים מפוקפקים מצדיקים את המטרות- אותן תורות שרסקולניקוב נלכד ברשתן.

התובנות הפילוסופיות של דוסטוייבסקי עדיין מותירות אותנו משתאים על טבעם הסורר של מניעי האדם. עובדה זו היא שמקנה ליצירותיו את כוח המשיכה האוניברסלי שלהן.

ספר האודיו החטא ועונשו, תורגם והופק על ידי ספרים מדברים.
פיודור מיכאילוביץ דוסטויבסקי (סופר על המוקד)
פיודור מיכאילוביץ' דוסטויבסקי (רוסית: Фёдор Михайлович Достоевский) ‏(11 בנובמבר 1821, מוסקבה – 9 בפברואר 1881, סנקט פטרבורג) אחד הסופרים הרוסיים החשובים ביותר בתולדות הספרות הרוסית בפרט, ובספרות העולמית בכלל. יצירותיו הידועות ביותר הן החטא ועונשו, האחים קרמזוב ואידיוט. משפחת דו... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ