תזונה - פרי מחשבה: מזון ותזונה בבריאות ובחולי; כרך א' -  [עורכות - נילי וייס, טובה שראל ;איורים - רונית בורלא] - תזונה - פרי מחשבה #א'  / אילנה זילבר-רוזנברג

תזונה - פרי מחשבה: מזון ותזונה בבריאות ובחולי; כרך א'

[עורכות - נילי וייס, טובה שראל ;איורים - רונית בורלא]

אילנה זילבר-רוזנברג

תזונה - פרי מחשבה א'
יצא לאור ע"י הוצאת האוניברסיטה הפתוחה, בשנת 1996, מכיל 492 עמודים, בריאות » דיאטה ותזונהללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
509 התעניינו בספר

תקציר הספר
מזון, אוויר ומים הם צרכים בסיסיים החיוניים לכל היצורים החיים.
אולם עבור האדם, ואולי גם עבור בעלי חיים אחרים, מזון אינם רק צרכים פיזיולוגיים בסיסיים, אלא הם חלק ממכלול של צרכים חברתיים ואישיים.

הספר תזונה - פרי מחשבה במהדורתו השנייה אוגד ידע רב, עדכני ומבוסס על ראיות שנאספו בתחום התזונה עד כה, והוא מקיף נושאים רבים ומגוונים, ביניהם רכיבי התזונה (אבות המזון), התזונה המומלצת בגילים השונים וטיפול תזונתי במחלות שכיחות ודרכי מניעתן, וגם נושאים מתקדמים יותר, כמו שיטות מחקר בתזונה, מזון מהונדס גנטית, תוספי מזון ותזונה גנומית.

מטרת הספר היא להקנות ידע על מזון, על תזונה ועל הפיזיולוגיה הקשורה אליה ולסייע לקורא ולסביבתו לשמור על הבריאות. אפשר לקרוא את הספר באופן רציף, ואפשר לקרוא אותו על-פי הנושא והעניין.

המחברת ד"ר אילנה זילבר-רוזנברג, היא בוגרת מדעי התזונה באוניברסיטה העברית בירושלים ובוגרת החוג לסוציולוגיה, מוסמכת בביוכימיה ובעלת תואר דוקטור במיקרוביולוגיה מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

ד"ר זילבר-רוזנברג עסקה במחקר בכמה מוסדות אקדמיים ועבדה כדיאטנית במשרד הבריאות בתחום בריאות הציבור ובמרכז הרפואי לבריאות הנפש אברבנאל, העניקה טיפול תזונתי ליחידים ולקבוצות ועסקה בהוראת התזונה באוניברסיטת תל-אביב ובר-אילן.

בשנים האחרונות עסקה בתחום המחקר התיאורטי, ופרסמה עם בן זוגה, פרופ' יוג'ין רוזנברג, מאמרים וספר על האבולוציה של שיתוף הפעולה בן האדם, בעלי החיים והצמחים ובין החיידקים שעמם הם חיים בסימביוזה.


הקורא עיר הקורא מתי
מיכלי חולון לפני 7 שנים ו-2 חודשים מענה
זהבית תל אביב שלשום מענה


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ