תולדות הפילוסופיה החדשה מבייקון ועד קאנט (1800-1600) - קורס מבוא / יוסף אגסי

תולדות הפילוסופיה החדשה מבייקון ועד קאנט (1800-1600)

קורס מבוא

יוסף אגסי

יצא לאור ע"י הוצאת רמות, בשנת 1993, מכיל 320 עמודים, עיון » פילוסופיה - אירופהספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
2
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:55
854 התעניינו בספר

תקציר הספר
ספר זה מציג בקיצור ובאורח ביקורתי את הקורס המסורתי על אודות הפילוסופיה של תנועת הנאורות בתור-הזהב שלה (1800-1600). עם זאת הוא ממשיך את המסורת של הפופולאריזאטורים הגדולים של הפילוסופיה, במיוחד המשורר הדגול היינריך היינה, וגדול הפילוסופים של המאה העשרים, ברטראנד ראסל. מטרתם היתה להציג חומר קשה בצורה קלה לפני הציבור הרחב ולהצביע תוך כדי כך, במידת האפשר, על חשיבות דיוניהם מנקודת־ מבט תרבותית, מדעית ומדינית. נוסף על כך, ממשיך ספר זה את מסורת הריאליזם הביקורתי מבית-מדרשו של קרל פופר.

המלה "ריאליזם" מייצגת את הדעה, כי העולם שבו אנו חיים אינו חלום, ולכן הפילוסופיה והמדע העוסקים בו אינם חלום פרטי של אדם זה או אחר. המלה ”ביקורתי" מייצגת את הדעה שכל הנאמר על עולמו של הקדוש־ברוך־הוא אינו אלא השערה שיש להתייחס אליה באופן ביקורתי במידת האפשר. רעיונות הפילוסופיה הקלאסית והמודרנית מוצגים בספר זה (תוך כדי דיון בדעות השונות של הוגי־הדעות המרכזיים של התקופה) כחשובים כיום לא רק כשלעצמם, אלא גם כמפרים שטחי מחשבה שונים, כולל מדיניות ומדע.

יוסף אגסי, פרופסור לפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת יורק בטורונטו, מוסמך למדעי-הטבע (פיסיקה), האוניברסיטה העברית בירושלים, ודוקטור לפילוסופיה (מדעי-הטבע: לוגיקה ומתודולוגיה), אוניברסיטת לונדון. תרם יותר משלוש-מאות מאמרים לעיתונות המקצועית ומעל לתריסר ספרים בנושאים שונים שיש בהם משום יישום פילוסופיה נאורה בבעיות מיוחדות, תוך שימת דגש בצורך בפתיחות ובדמוקרטיה - כאן ובכלל.©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ