שאלה של נימוס  - נימוסים והליכות על פי חנה בבלי / תמי לנצוט ליבוביץ

שאלה של נימוס

נימוסים והליכות על פי חנה בבלי

תמי לנצוט ליבוביץ

יצא לאור ע"י הוצאת ליתם מנרס, בשנת 1995, מכיל 431 עמודים, עיון »ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:43
6009 התעניינו בספר

תקציר הספר
אנשים נבדלים זה מזה במראה, בהתנהגות, ביכולת ובשאיפות, אך החיים בקבוצה מחייבים אותנו לנהוג לפי נורמות וכללים ידועים ומוסכמים על כולם כאחד. כללים אלו, שונים ככל שיהיו בין תרבות אנושית אחת לרעותה, לא נועדו לבטל או למחוק את זהותו האישית של הפרט, או להטמיעה ללא הכר בתוך כלל הקבוצה. להיפך, ההתנהגות לפי הכללים והנוהגים המקובלים, מאפשרת לנו לפתח ולטפח את האישיות העצמית בדרך הטובה והנוחה ביותר.

הגבול בין נימוסים טובים ונורמות התנהגות נקבע לפי הזמן והמקום. התחשבות בזולת וכבוד הדדי אינם משתנים בין מקום למקום, משום שהם צורך קיומי ואנושי העומד במבחן הזמן. לעומתם, פרוטוקול הנוהגים וכללי ההתנהגות משתנים בין תרבות לתרבות, ולאורך ההיסטוריה. לעומת זאת, נימוס אינו עניין של אופנה וגם לא בהכרח קשור לתקופה מסוימת, ומה שהיה נכון וטוב לבני אדם בעבר, שריר וקיים גם בימינו.

הספר "שאלה של נימוס - נימוסים והליכות על פי חנה בבלי", מחולק לחמישה פרקים, ומורכב מ- 1285 שאלות ותשובות אשר דנות בנושאים של אומנות האירוח, נימוסי יום יום, נימוסים בבית ובמשפחה, נימוסים בחברה ונימוסים בעבודה. לאורך הספר משובצות מסגרות כתוספת מאירה לנושאים הנידונים בפרקים השונים. חלקן מנציחות את סגנונה המיוחד של חנה בבלי ז"ל ואחרות עודכנו, נכתבו והותאמו על ידי הסופרת לרוח הימים האלה. הספר מוקדש בהוקרה ובחיבה רבה לחנה בבלי ז"ל ולכל אדם באשר הוא.


הקורא עיר הקורא מתי
דורית אייזיק ק. טבעון לפני 8 שנים ו-1 חודשים מענה
א.א תל מונד לפני 5 שנים ו-7 חודשים מענה
גיזל תל אביב לפני 3 שנים ו-4 חודשים מענה

התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-3 חודשים


תמי לנצוט ליבוביץ (סופר על המוקד)
תמי לנצוט ליבוביץ - מייסדת ומנהלת את המרכז לתדמית, תקשורת בינאישית ונימוסים בעסקים, בחברה ובפוליטיקה. המרכז הוקם בשנת 1985 ומאז פועל להנחלת כללי התדמית, הנימוס והנוהג, בקרב ילדים, תלמידים ובני נוער לצד ייעוץ לאישים ולגופים מובילים במשק. תמי לנצוט ליבוביץ - בעלת תואר CIP של הארג... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ