האנציקלופדיה של ההמצאות

אלישע בן מרדכי

יצא לאור ע"י הוצאת אסטרולוג ומשכל, בשנת 2012, מכיל 255 עמודים, עיון »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪198.00 ₪178.20

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:43
229 התעניינו בספר

תקציר הספר
אנו חיים בעולם של המצאות, של חידושים ושינויים בלתי פוסקים. אנו טוענים כי "אי אפשר להמציא שוב את הגלגל"...יחד עם זאת אנו ממציאים מדי יום המצאות המשפרות את הקיים.

המצאה היא הניצוץ הקטן, האור הנדלק במוחו של מי שרוצה לשפר, לחדש, למצוא דרך חדשה לעשות דברים. הממציא בוחן את הקיים, רואה מה צריך כדי לקדמו ועובר דרך ארוכה תוך התאמת הקיים והאפשרי לצורך שברצונו לספק. כך הומצא הגלגל וכך הומצא הפייסבוק. זה לב לבו של תהליך ההמצאה.

אנציקלופדיה זו בוחנת מאות המצאות ששינו את פני העולם והביאו אותנו אל המאה העשרים ואחת. המצאות שקידמו ושיפרו את חיי האדם צעד אחר צעד, מגרזן היד של האדם הקדמון עד לחללית העושה דרכה אל עולמות רחוקים.

כל חפץ שתבחנו, כל תהליך שתזהו בחברה, ראשיתם בהמצאה כלשהי. ישנן המצאות המגובות בפטנטים רשומים ובמסמכים ורישומים, וישנן המצאות שהן בבחינת "דרך הטבע", כמו השימוש באש לחימום.

אנציקלופדיה צבעונית זו מביאה את ההמצאות שהשפיעו יותר מכל על התפתחות האדם, המצאות שאת עקבותיהן נמצא גם היום בחיינו. בכל ערך וערך מפורטת הן ההמצאה והן הצורך עליו ענתה והתהליך שהביא למימושה. קורות חייהם של מספר ממציאים בעלי שם מובאים אף הם כערכים נפרדים.

מאות המצאות, אלפי תמונות ורישומים מביאים את הסיפור המרתק של ההמצאות ששינו ומשנות את חיינו.©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ