מבלי דלג על דף

מבחר מסות ומאמרים

בתיה גור

Without Missing a Page

יצא לאור ע"י הוצאת כתר, בשנת 2008, מכיל 420 עמודים, ספרות » תיאוריה וביקורת ספרות


הוסף לסל
קנה חדש: ₪89.00 ₪80.10

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
693 התעניינו בספר

תקציר הספר
בתיה גור היתה לא רק סופרת יחידה במינה, שהעשירה את הסיפורת הבלשית העברית בכמה יצירות מופת, אלא גם מבקרת ספרות מבריקה ודרוכה. גור ליוותה את הספרות העברית מעל דפי "תרבות וספרות" ב"הארץ" לאורך שש עשרה שנה עד ימים ספורים לפני מותה ב-19 במאי 2005.
מבין אלפי מאמריה כונסו כאן כשבעים רשימות, החורגות הרבה מעבר לתחומה של הרצנזיה העיתונאית: מסות על יצירות קלאסיות ועל נושאי חתך בתרבות העכשווית, וביקורות הבוחנות יצירות חדשות מן הספרות העברית וספרות העולם. מתוך מאמרים אלה, שנבחרו ביד אוהבת על-ידי אריאל הירשפלד ופוני בז´זינסקי, ניבט יחסה העמוק, הנרגש והמחויב של בתיה גור לספרות - יחס שהפך את כתיבתה על ספרים וסופרים לאירוע נפשי וקיומי משמעותי. חוויית הקריאה, שהייתה בחייה חוויה מכריעה וגורלית, מפעמת בין השורות וקושרת אותן לחיים; תובנותיה של גור בונות לאורך הספר עולם תרבותי-ערכי מובחן ורב-כוח, האורג את הספרות לתוך מסכת התרבות העולמית.

מבלי דלג על דף מציע לקורא מפגש מענג וחשוף מאוד עם אישיותה של יוצרת ומסאית נדירה, על רוחב אופקיה, העדפותיה הספרותיות, עינה החדה ולשונה החריפה, וחוכמתה שחרגה הרבה מתחום השכל.
בתיה גור (סופר על המוקד)
בתיה גור (1 בספטמבר 1947 – 19 במאי 2005), סופרת ישראלית ומבקרת ספרות. כתבה בעיקר ספרות בלשית. ספריה של בתיה גור זכו להצלחה רבה בישראל ובעולם. היו שכינו אותה "אגתה כריסטי הישראלית". גור העלתה לתודעה את ז'אנר ספרי המתח באופן שלא נעשה קודם לכן בספרות העברית.... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ