ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.211
63% בנות
7 בנים   12 בנות
גיל ממוצע:21
4824 התעניינו בספר


תקציר הספר
יולי, המספרת את הסיפור שלה בגוף ראשון, מבהירה כבר בעמוד השני של הספר: "הבית שלנו מלא סודות, מלא דברים שלא שואלים. הדלתות אצלנו לרוב סגורות. כל אחת שומרת את הסודות שלה לעצמה."
כשיולי אומרת "כל אחת" היא מתכוונת לאמא שלה, שאיננה מדברת אלא על מה שקשור להתנהלות יומיומית, לאחותה הגדולה רוני ולה עצמה, שאף שהיא כבר בכיתה ו – היא עדיין מרטיבה במיטה בלילות. וזה רק אחד הסודות של יולי...
סוד חדש המאיים על השלווה המדומה של המשפחה קשור למעטפה החומה שהביא הביתה אחיה של אמא. מה יש בה? למה הוא מנסה לשכנע את אמא שתפתח את המעטפה? אבל בבית של יולי לא שואלים שאלות, כי יודעים שאמא לא תענה ולא תשתף.
עפרה גלברט-אבני מספרת סיפור מורכב, רגיש ומעניין על משפחה מיוחדת, שחיה שנים ארוכות תחת נטל של סודות עד שאחד מהם, כמו מורסה, פוקע וגורר אחריו עוד גילויים, שינויים והחלטות חדשות. החוטים העדינים שטוותה הסופרת נארגים היטב ומובילים את חלקי הסיפור עד להתבהרות, המאפשרת למשפחה להמשיך לחיות. קולה האמין בדרך כלל של המספרת הצעירה בת ה- 11 מצליח לנוע בין חיי היום יום של נערה על סף התבגרות לבין סיפור משפחתי קשה.


רשימות קריאה בהן מופיע מאחורי דלתות סגורות - קריאת עשרה #
רמת קריאה 32 | עוזר למצוא ספרים בן 37 מ רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 שנים

ספר שאקרא | ג'יהאן בת 48 מחיפה רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 שנים ו-2 חודשים

התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-6 חודשים


התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-6 חודשים


עפרה גלברט-אבני (סופר על המוקד)
עפרה גלברט-אבני (נולדה ב-24 באוקטובר 1947 בתל אביב) היא סופרת ילדים ישראלית. את שירותה הצבאי עשתה בנח"ל. לאחר מכן למדה עבודה סוציאלית באוניברסיטה ועבדה במרכז הרפואי שיבא. גלברט-אבני היא נכדתו של שר המשטרה הראשון של מדינת ישראל, בכור-שלום שטרית.... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ