דיני תיירות להלכה ולמעשה - המשפט בראי הפוליטיקה / אסף מידני

דיני תיירות להלכה ולמעשה

המשפט בראי הפוליטיקה

אסף מידני & נתן אוריאלי

יצא לאור ע"י הוצאת בורסי,

הזמנה לטעימה: פרק מהספר


ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
668 התעניינו בספר

תקציר הספר
השינויים שהתרחשו בענף התיירות העולמי מצאו ביטויים גם בענף התיירות בישראל. בשנים האחרונות מסתמנת מדיניות הפרטה ברורה של ממשלת ישראל ביחס למגזר הציבורי. מדיניות זו מוצאת ביטויה בעיקר במידת הפיקוח הציבורי על שירותי התיירות.
במסגרת מדיניות זו תוקן חוק שירותי תיירות מספר פעמים וסמכויות פיקוח שונות, דוגמת הכשרה מקצועית, פיקוח על בתי אוכל, השכרת כלי רכב, וכדומה, ניטלו ממשרד התיירות. כמו כן, הוספו לחוק חובות בעלות אופי צרכני דוגמת חובת הבטחת כספי הלקוחות, וחובת הגילוי נאות.
האם שינויי המדיניות התכופים מבטאים תהליך למידה מובנה של קובעי המדיניות את ענף התיירות, או ששינויים אלה מלמדים דווקא על אי יציבות גבוהה בעיצוב מדיניות משפטית בתחום התיירות?
ספר זה מבקש להציג ניתוח מקורי וחדשני לתחום "דיני התיירות" בישראל, ולקשר שבין מדיניות ציבורית ומשפט התיירות. חשיבות רבה נודעת לספר בגיבוש פרקטיקות הקשורות לזירה ולשחקנים היוצרים את ענף התיירות בישראל. הספר מבקש לפרוש בפני הקורא ניתוח - אינטרדיסציפלינרי במהותו - של ענף התיירות בישראל מנקודת מבטם של הרשות המחוקקת, הרשות המבצעת והשחקנים השונים בענף זה. לניתוח זה, של הגורמים האינדיבידואליסטיים והמבניים של עיצוב המדיניות בענף התיירות בישראל, נודעת חשיבות רבה על רקע אי היציבות ההולכת והגוברת של אופן ההסדרה הראוי של ענף התיירות בעולם ואי ההסכמה בדבר מידת המעורבות הציבורית הרצויה בהסדרת פעילות מסחרית ופרטית."
אסף מידני (סופר על המוקד)
ד"ר (עו"ד) אסף מידני הינו חבר הסגל האקדמי של ביה"ס לממשל וחברה במכללה האקדמית ת"א-יפו. מחבר הספרים: "מדיניות ציבורית בין חברה למשפט- בית המשפט העליון, השתתפות פוליטית ועיצוב מדיניות" (הוצאת כרמל 2006 עם ש. מזרחי 220 עמ' ); "דיני תיירות להלכה ולמעשה- המשפט בראי הפוליטיקה" (הוצאת בורס... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת אסף מידני
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של אסף מידני


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ