ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.857
86% בנות
1 בנים   6 בנות
גיל ממוצע:48
915 התעניינו בספר

תקציר הספר
וינסנט סונדרס נוסע אל ליבה של סין כדי להתחתן, והוא עושה זאת מכל הסיבות הלא נכונות.
וינסנט הוא מתנדב נוצרי שעזב את ביתו שבאלינוי כדי ללמד אנגלית ולשמש מיסיונר בטוליו, עיר קטנה בטייוואן. בתחילה הכול נראה כחלום אקזוטי. הוא מוצא משרת הוראה בכיתה הכוללת 42 נערות נבונות, ואף מוצא חברים ססגוניים ומעניינים בעיר הקטנה.
אך וינסנט איננו מצליח להתאפק ונענה לחיזוריה העקשניים של אחת מתלמידותיו, מעשה המתגלה ועולה לו במשרתו ובמעמדו בקהילה. וינסנט הנסער מחליט להיענות להצעתו של מר גוזה, סוחר עשיר.
תמורת 10000 דולר נוסע וינסנט לסין כדי להעמיד פנים שהוא נושא לאישה נערה יפייפיה, ששבתה בקסמיה את הסוחר, כדי להביאה עימו לטייוואן- הצעה שבעבר דחה וינסנט על הסף מטעמי מוסר.
מה שמתרחש אחר כך הוא לא רק מסע מסעיר ולעיתים אף מחריד לעיר נידחת בסין, אלה גם מסע אל נבכי האהבה, התשוקה, הבדידות וטבעה של האמונה.
וינסנט סונדרס מגלה את סין המודרנית- ואיתה מגלה את עצמו.

"מפוכח ומתחבט... מזכיר את ססגונם של גראהם גרין ונורמן ראש, אך מאופיין בתמימות יוצאתדופן וברצינות תהומית משלו... ייתכן שזה רומן הביכורים החשוב ביותר שיצא האביב- ואם לא השנה"
publishers weekly

"קנאות מיסיונרית משגרת צעיר אמריקני לטיאוון. שם גוזלת עד מהרה תשוקתה של תלמידת בית הספר את תמימותו וייעודו. ג`ון דלטון מספק לקוראיו חוויות קריאה מספקת מאוד על מסווי האהבה. מעטים הספרים שמצליחים להיות גם ארוטיים וגם עמוקים באופן שהם חושפים גם את הנשגב וגם את הטמא, שולטים במסתרי לב האדם בעודו פועם. אגם השמים הוא אחד מהם."
קתרין האריסון, מחברת"אישה כלב ים", "כיסא הקשירה", ו"הנשיקה".

"אגם השמים הוא מעין קומדיה אלוהית במהופך: צעיר העובר מדורי גיהנום כדי להתרחק מאלוהים. ג`ון דלטון יצר יצירה אפית משכנעת כל- כך עד שהקורא יישמח ללות את גיבורו. וינסנט, במסעו המייסר לאורכה של סין כדי לגלות איך היקום יעניש ויתגמל אותו. התגמול הוא הספר הנפלא הזה".
אן פאצ`ט, מחברת "בל קנטו".










©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ