אירמה / משה מילר

אירמה

משה מילר

יצא לאור ע"י הוצאת רימונים, בשנת 2010, ספרות » ספרות מתורגמת







ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
67% בנות
1 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:51
662 התעניינו בספר

תקציר הספר
על גבי מסילה מתפתלת, החורצת את דרכה בתבליט הנוף ההררי של חבל מולדובה, רכבת משקשקת חולפת ביעף. בראשה קטר קיטור שחור, אדום-גלגלים וארכובות, שועט וגורר אחריו שישה קרונות. מחלונותיהם החומקים בזה אחר זה נשקפות צדודיות הנוסעים הגודשים את התאים. האישה הצעירה, היושבת בתא מספר ארבע אשר בקרון השני ומבטה מופנה לעבר החלון, נוסעת אל העתיד שלה.
נדמה כי המראות החולפים על פניה מהלכים עליה קסם, אך מחשבותיה מתערבלות ונודדות הרחק משם, כשהן מנסות להיאחז בצפוי לה כשתרד בתחנה הסופית.
חיכוך גלגלי הקרונות במרווחים שבין חיבורי הפסים משמיע צליל מונוטוני, ודהרת הרכבת נושאת עמה מנגינת נקישות קצבית, הנדמית באוזני האישה כחזרה מתמשכת על ראשי התיבות של תאגיד הרכבות הרומני - "קאלה פראלה רומניה": צ´ה-פה-רה, צ´ה-פה-רה.
הגבר היושב מולה ניסה ללכוד את מבטה. הוא נעץ בה מבט עיקש ופולשני, עד אשר הבחינה בו ושיגרה לעברו חיוך מתנצל.

"הספר מגולל את סיפור הישרדותה של אישה מרשימה ורבת תושייה, דמות הרואית מחד, ומשעשעת מאידך. הוא כתוב בהומור רב ובסגנון סוחף, ומשובצים בו פרקי היסטוריה של רומניה ואירופה. מבנהו המיוחד של הספר יוצר בקרב הקורא שתי התרשמויות שונות שבהתחברן לאחת מעמתות אותו עם הדעות הקדומות והסטריאוטיפים הטבועים בו."
ד"ר דורית זילברמן

משה מילר, יליד הארץ ותושב תל-אביב, בעברו מנהל חברה תעשייתית. מאז פרש מעולם העסקים, מקדיש את זמנו לשיט, לציור ולכתיבה. זהו ספרו הראשון.










©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ