מוביולה מסע בזמן ובמרחב / צבי גיל

מוביולה מסע בזמן ובמרחב

צבי גיל
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:61
338 התעניינו בספר

תקציר הספר

מוביולה,מכשיר עריכה, חיתוך והדבקה-שנעשה בו שימוש בראשית ימיה של הטלוויזיה הישראלי. כיום ערוץ 1.והיא משל לגלגולים בחייו של המחבר,כאדם,כשדר,כעיתונאי,כהומניסט וכשריד שואה.

מוביולה סיפור אישי, לא כרונולוגי,שמבוסס בין היתר על תיעוד של מי שנמנה עם הגרעין של צוות ההקמה של הטלוויזיה. הוא ניהל את חטיבת החדשות שלה במלחמת יום הכיפורים שהייתה המלחמה הראשונה בתולדות ישראל בעידן הטלוויזיה. זאת הייתה שעתם היפה של הצוותים שסיכנו את חייהם בסיקור המלחמה וסיפוריהם מובאים בספר.

מוביולה היא מסמך תעודה וספר זיכרונות מקצועי שמובאים בו גם סיפורי אנוש מרתקים ומאבקים בזירה הבינלאומית שאותם סקר המחבר.צבי גיל מגלם בחייו של הסיפור הישראלי, על הכאב ועל האושר, "על המר והמתוק". הוא היה נער צעיר כשעולמו חרב עליו בשואה. הוא עלה לארץ לבדו במסגרת עליית הנוער,השתתף במלחמת העצמאות,חלם והגשים מאוויים. סיפורו הוא סיפור התקומה.

מוביולה הוא גם סיפור של אדם אכפתי שלחם על דעותיו בכול נושא, בעיקר בכול הקשור לכבוד האדם,לזכויותיו וללקחים האוניברסאליים-היהודיים של השואה. בספר מובאים פרקים על תרומת הניצולים למדינה.

מוביולה היא הגדה של שיקום המשפחה בארץ ,יחד עם רעייתו המוכשרת "היפה בנשים" שלוותה אותו יובל שנים. הסיפור עליה מאז הסתתרה כילדה מפני הנאצים בבודפשט ועד להישגיה בארץ כמעצבת, שכללו את תכנון חדר הישיבות של ממשלת ישראל- מוצא אף הוא ביטוי ב"הגדה," זאת.©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ