פרויד האיש - ארכיאולוג של הנפש - ליבידו # / לידיה פלם

פרויד האיש

ארכיאולוג של הנפש

לידיה פלם

ליבידו
יצא לאור ע"י הוצאת רסלינג, בשנת 2010, מכיל 259 עמודים, תירגום: דניאלה יואל. פסיכולוגיה » פסיכולוגיה - כלליספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:40
435 התעניינו בספר

תקציר הספר
העיסוק בטקסט הפרוידיאני ובדמותו של פרויד אינו נובע רק מעניין היסטורי אלא מהניסיון להבין את עצם בריאת הפסיכואנליזה. שהרי קורות חייו של פרויד וסיפורה של הפסיכואנליזה קשורים זה בזה בקשר הדוק. בעיני עצמו, פרויד אינו מטפל אלא כובש, ארכיאולוג, בלש של נפש האדם. כאשר הוא חוקר את הלא-מודע ומציגו במילים, אין הוא חושש להתקדם, לחדור עוד ועוד אל המעמקים, להכיר מקרוב את מושא כיבושו. ישנו יסוד מאוד מוחשי, חושני, מיני אפילו, בקשר שהוא מקיים עם מחקרו. כדי להוציא לאור ידע על אודות הסמוי, אשר ניגשים אליו בדרכי עקיפין, הוא מעז להישען לא רק על סיפורי מטופליו, אלא גם על חיי היומיום שלו, חלומותיו, נסיעותיו, קריאותיו, המתח הפורה שהוא מטפח בינו ובין יהדותו, אהבת הידידוּת שלו והקסם הדו-ערכי שהוא מוצא בדימויים.

בספר שלפנינו מתחקה לידיה פלם אחר האמצעים והעולמות הפנימיים שפרויד עושה בהם שימוש כדי להגדיר את מה שמתנגד לעצם הייצוג – הלא-מודע. כבלשית היא מתגנבת אל האינטימיות היוצרת של פרויד ומראה כיצד רעיונותיו זוכים לביטוי בתשוקת הארכיאולוגיה שלו, ביחסים הנרקמים בין ניסיונו הקליני לבין היצירות הספרותיות שהוא קורא – בגיבוש התיאוריה שלו באנליזה העצמית.


לידיה פלם היא פסיכואנליטיקאית וסופרת. בעברית ראה אור ספרה" איך רוקנתי את בית הוריי" (רסלינג – סדרת ושתי, 2007).


הקורא עיר הקורא מתי
Andre 3000 גבעתיים לפני שנתיים ו-11 חודשים מענה

התחיל לקרוא לפני שנתיים ו-1 חודשים


לקט ספרים מאת לידיה פלם
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של לידיה פלם


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ