והיא תהילתך / ניצה בן-דב

והיא תהילתך

ניצה בן-דב

Their Praise

יצא לאור ע"י הוצאת שוקן, בשנת 2006, מכיל 336 עמודים, עיון »ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
795 התעניינו בספר

תקציר הספר

והיא תהילתך
ניצה בן־דב
והיא תהילתך מציע קריאה פרשנית פתוחה במבחר מיצירותיהם של ש"י עגנון, א"ב יהושע ועמוס עוז.
ניתוחיה מאירי העיניים של ניצה בן־דב פותחים צוהר לעולמות מורכבים ומופלאים הרוחשים מתחת לפני השטח של היצירות המפורסמות, ומציגים בפני הקורא את עולמם הפנימי הכמוס של גדולי סופרינו.
אחד הנושאים הנידונים בספר הוא הדיאלוג המורכב והממושך שיהושע ועוז – אשר פרצו אל התודעה הישראלית בעשור השני למדינה ומאז הם מעוררים עניין ספרותי וחברתי גדול – מנהלים ביצירותיהם עם עגנון, אדונה הבלתי־מעורער של הספרות העברית החדשה, והתייחסותם אליו בחיקוי, בפירוש וברמז.
העיונים ביצירותיהם של שלושת הסופרים מציגים שלל נושאים ועניינים נוספים: היסודות האוטוביוגרפיים העולים מן הטקסט הספרותי, סיומי סיפורים, מקומה הייחודי של האישה ביצירה, מקומו ותפקידו של הילד, הורות פגומה, התת־מודע בגילוייו השונים, המתח בין הגלוי לנסתר, גילוי עריות, החיפוש אחר גאולה ועוד.

ניצה בן־דב היא פרופסור לספרות עברית והשוואתית באוניברסיטת חיפה. שני ספריה הקודמים על יצירת עגנון – Agnon's Art of Indirection ואהבות לא מאושרות – דיברו אל קהל קוראים רחב וזכו לביקורות נלהבות.


מן הביקורת

"פרקי עגנון שבספר מאירי עיניים...וממקמים את ניצה בן־דב בין חשובי מבקרי עגנון בביקורת העברית... יש בספר תובנות מסעירות וייחדויות."
עמוס עוז

"ספרה של ניצה בן־דב נושא אופי של רומן מיתולוגי... על סב שכנדיו לא מרדו בו מעולם... הנכדים הם א"ב יהושע ועמוס עוז, והסב... הוא ש"י עגנון, אשר לאורו – או בצלו – הם כותבים."
מור אלטשולר, הארץ

"ספרה החדש של ניצה בן־דב... כה מעמיק, כה מלא אהבה לסופרים ולמילה הנצרבת בכאב ובפחד. הספר כתוב בשילוב שבין תבונה ורגש, והחיפוש אחרי השכבות התת־קרקעיות של טקסטים וסיפורי חיים המדהדים זה בזה, מרשים."
נאוה סמל

"ניצה בן־דב היא פרשנית בחסד, היא רש"י הספרותי של ימינו, וסופר שהתמזל לזכות באור פרשנותה יכול להתברך בו. כפשרנית היא אינה מקעקעת את חשיבותו של המקור; בדרכה המשכילה, הנבונה והמתבוננת היא מעמיקה אותו, מגביהה אותו ומעציה אותו עד שבקריאת המקור לבדו אין די."
יהודית רותם


הקורא עיר הקורא מתי
שרה תל אביב לפני 6 שנים מענה
רועי לוי ירושלים לפני שנה ו-8 חודשים מענהניצה בן-דב (סופר על המוקד)
בעריכת חבר ספרנים ניצה בן דב (1950) Nitza Ben Dov ניצה בן דב (לבית פרוכטמן) נולדה בתל אביב בכ"א באדר תש"י, 10 במארס 1950 להוריה ניצולי השואה. אביה, דב פרוכטמן, שימש מורה לספרות וכתב שורת מחקרים על יצירתו של ש"י עגנון. ניצה בן דב סיימה את בית הספר "תיכון חדש" בתל אביב ושירתה בהיאחזות נח"... המשך לקרוא


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ