נאחז בסבך

שערים להגותו של הרב סולובייצ`יק

חיים נבון

יצא לאור ע"י הוצאת ידיעות ספרים, בשנת 2011, מכיל 286 עמודים, יהדות »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪98.00 ₪88.20

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
952 התעניינו בספר

תקציר הספר
הגותו של הרב יוסף דב סולובייצ'יק נוצקה בליטא הישיבתית, חושלה בברלין האקדמית, לוטשה בין רחובות המסחר של ארצות הברית ונשאה מבטה לבניין המתחדש בארץ ישראל. אך כל המרחבים הללו מעולם לא ניתקו את הגותו משורשיה העמוקים – חדרי לבו הסוער.

מחשבתו של הרב סולובייצ'יק נוסקת מתוך בית המדרש לגבהים פילוסופיים ומטאפיזיים אך תמיד חוזרת ונוחתת אל החיים היהודיים הממשיים, כאן ועכשיו. חשיבות מיוחדת נודעה בהגותו ללימוד התורה, יסוד היסודות של החיים הדתיים.
הרב סולובייצ'יק הוא אחד מענקי המחשבה היהודית בעידן המודרני, אך לרבים נותרה הגותו כספר החתום. הספר נאחז בסבך פותח שערים להגותו של הרב סולובייצ'יק, ומיטיב לתאר את עיקרי יסודותיה. הקורא מתוודע כאן לתמצית הגותו התוססת של ענק בן תקופתנו.

נאחז בסבך מתאר בצבעים חיים את לבטיה ונבכיה של הגות שהיא בעת ובעונה אחת מסורתית מאוד ומודרנית להפליא. מבעד למילים ובינות למשפטים יפגוש הקורא לא רק את השקפותיו של הרב סולובייצ'יק, אלא גם את רוחו החיה.

הרב חיים נבון כתב חמישה ספרי עיון בנושאי יהדות, בהם הגדר הטובה וגשר בנות יעקב (שניהם בידיעות ספרים, 2011), ואת ספר הפרוזה 831 (ידיעות ספרים, 2010). כיום הוא מכהן כרב קהילה במודיעין, ומלמד יהדות במוסדות רבים ברחבי הארץ.©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ