בעיות הפילוסופיה / ברטרנד ראסל

בעיות הפילוסופיה

ברטרנד ראסל

יצא לאור ע"י הוצאת מאגנס, בשנת 2001, מכיל 196 עמודים, תירגום: משה שטרנברג.ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.286
57% בנים
4 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:34
2934 התעניינו בספר


תקציר הספר
ברטרנרד ראסל, הפילוסוף, המתמטיקאי וההוגה החברתי הבריטי מן הידועים ביותר במאה העשרים מבקש בספרון קצר אך בהיר זה משנת 1912 לענות על השאלה מהי פילוסופיה בדרך שונה מזאת של חיבורו הידוע האחר, 'תולדות הפילוסופיה המערבית'. אם בחיבור ההוא נקט ראסל גישה היסטוריציסטית ועקב באופן לינארי אחרי התפתחותה של הפילוסופיה במערב מראשיתה, הרי שבחיבור הזה הוא מנסה לייחד את הפילוסופיה משאר תחומי רוח האדם באמצעות ציון הבעיות הייחודיות שבהן מתחבטת הפילוסופיה מראשיתה ובעיקר בזמננו. כעדותו ב"הקדמה", בעמודים שלפנינו ראסל הגביל את עצמו "בעיקר בבעיות הפילוסופיה שאפשר לומר משהו חיובי ובונה, שכן נראה [לו] שלביקורת שלילית בלבד אין מקום כאן".
מכאן שהחיבור שלפנינו לוקה בבחירה סלקטיבית משהו של הסוגיות הנידונות בפילוסופיה, ואולם כל חיבור העוסק בתולדות הפילוסופיה או במבחר נושאיה אינו יכול שלא ללקות בהעדפות סובייקטיביות של בחירה, מיון והצגת הדברים. כל עיסוק בתולדות הפילוסופיה או בסוגיות המרכזיות שלה מניח אפוא פילוסופיה לעצמה.
על הפן הסובייקטיבי מפצה כאן הצגת הדברים הבהירה והקולחת, שאינה מחייבת ידיעה מוקדמת של הפילוסופיה או עיסוק קודם בה. לכן חיבור זה מתאים לכל מי שמבקש לטעום לראשונה מפרותיה החכמים של הפילוסופיה, שאצל ראסל נודעה לה תמיד משמעותה הראשונה שאין לה תחליף: אהבל החכמה לשמה. ולכן יאה לחיבור זה ההגדרה הידועה שראסל הגדיר את הפילוסופיה: "הרפתקת הרוח היחידה הנעשית לשמה בלבד".


הקורא עיר הקורא מתי
גיא ירושלים לפני 8 שנים ו-9 חודשים מענה
ספרים בהלל23 0524322995 ירושלים 0524322995 לפני שנתיים ו-4 חודשים מענה


פרסומת

לקט ספרים מאת ברטרנד ראסל
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ברטרנד ראסל


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ