תקציר הספר
``בית מטבחיים - חמש או מסע הצלב של הילדים`` הוא ספרו האוטוביוגרפי של קורט וונגוט, חייל אמריקני צעיר, שנשבה בידי הגרמנים במלחמת העולם השניה ושהה בעיר דרזדן בעת שזו הופצצה בידי בעלותה ברית כמעשה נקם נגד הגרמנים. זה ספור מלחמה יוצא דופן, בלתי צפוי, מביך ומזעזע. טרגדיה מוזרה, סיוטית ולעתים משעשעת, של מלחמה ואלימות, שחי מחדש אלמן אמיד בגיל העמידה, בילי פילגרים, שעה שהוא משייט קדימה ואחורה בתוך החלל והזמן; פנימה אל תוך האירועים המתוקים והמכאיבים של חייו ומתוכם החוצה - דרך חוויית השבי במלחמה והפצצת העיר דרזדן, נישואי בתו, עסקי - המשקפיים שלו, בית החולים לנפגעי מלחמה וחטיפתו בידי צלחת מעופפת מכוכב לכת רחוק בשם טרלפאמדור. האם גם בעלות הברית עשו מעשים שלא ייעשו במלחמת העולם השנייה? או שמא המלחמה, כל מלחמה, גורמת גם לצודקים להיות, לעתים, בלתי צודקים? גם שאלות מוסר כאלה ואחרות עולות, במישרין ובעקיפין, מספרו של קורט וונגוט ``בית מטבחיים - חמש`` - שאף כי הוא עשוי לקומם קוראים, אין ספק כי הוא מעורר למחשבה. ``בית מטבחיים - חמש`` - ספרו הראשון בעברית של אחד מסופריה החשובים של ארצות הברית הוא דרמה פסיכולוגית, מסה פילוסופית, הגיגים על אודות אמריקה ומערכת מביכה של שאלות על רצון חופשי וגורל, זמן, מוסר ותבונה.


הקורא עיר הקורא מתי
מתניה כרמיאל לפני שנה ו-1 חודשים מענה
romi Ashdod לפני שנה ו-11 חודשים מענה
pendegrass תל אביב לפני 8 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע בית מטבחיים 5 חמש
רוצה לקרוא | אלעד בן 46 מאשקלון רשימת הקריאה עודכנה לפני 12 שעות

רוצה לקרוא | גלית בת מראש העין רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 ימים


פרסומתהתחיל לקרוא לפני שנתיים
קורא מדי פעם בלילה כשיש זמן פנוי ושקט אמיתי מסביב [במיוחד כשהכלבים מפסיקים לנבוח על החתולים שמתכסחים אחד עם השני באיזו סמטה חשוכה]- כרגע בעמוד 36.
התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-9 חודשים
עמוד 176
התחיל לקרוא לפני 8 שנים ו-6 חודשים


קורט וונגוט (סופר על המוקד)
קורט וונגוט (1922-2007) Kurt Vonnegut קורט וונגוט נחשב אחד הסופרים החשובים ביותר במאה העשרים. הוא פרסם רומנים, סיפורים קצרים, מחזות ומאמרים המשלבים סאטירה, הומור שחור ומדע בדיוני. וונגוט שכתב כבר בנעוריו לעיתון בית ספרו, הוא החל את לימודיו האקדמיים באוניברסיטת באטלר באינדיאנפוליס... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ