אלוהים חזר / אברהם בורג

אלוהים חזר

אברהם בורג

God Is Back

יצא לאור ע"י הוצאת משכל, בשנת 2004, מכיל 302 עמודים, יהדות » מחשבת ישראל


קנה משומש: ₪40.00
הוסף לסל

ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.5
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:58
1746 התעניינו בספר


תקציר הספר
"מסלע איתן, אליו פניתי בילדותי וביקשתי סעד ונחמה - משהו שבין האומנת לפסיכיאטר האישי - אלוהים בשבילי היום הוא מקור בלתי נדלה של סקרנות. אלוהים הוא מקור השאלות. עם אלוהים של שאלות אפשר למצוא הרבה יותר פתרונות מאשר עם אלוהי התשובה. אלוהים של תשובות הוא אלוהים של רובוטים, אלילם של הבורים. אלוהים של שאלות הוא אלוהיהם של יוצרים יצירתיים ואמנים רבי השראה. אלוהי התשובות המוכנות מראש מְשַמֵּר את העולם ומנוון אותו. ואלוהי השאלות בורא עולמות חדשים בכוח התהייה, החקר והסקרנות".
"אלהים חזר", על הזהויות המתנגשות במאה ה 21 הוא ספר השאלות של אברהם (אברום) בורג, מן המקוריים והרהוטים במפה הפוליטית הישראלית, מי שנחשב להבטחה הגדולה של מפלגת העבודה, שלפני זמן קצר הדהים את מפלגתו ואת הציבור הישראלי, כאשר הודיע על פרישה (זמנית?) מן הפוליטיקה.
זהו ספר עז ונועז.
בורג אינו נושא פנים לאיש: הוא תוקף את הפונדמנטליזם האיסלאמי הקנאי, מדכא הנשים, שאחז בטרור כנשק נגד הקידמה האנושית, ובה בעת מבקר את הציביליזציה המערבית החומרנית, שאלוהים שלה הוא אלם של העשירים והחזקים.
בנו של אחד "האבות המייסדים" של הציונות הדתית יוצא בספר זה בחריפות חסרת-תקדים נגד הממסד הדתי הישראלי, ממסד ללא מוסר, ללא סדר-יום חברתי, מנותק מן הבעיות האמיתיות של העולם המודרני ושל ישראל.
"האם נהיה כצלבנים", שואל בורג.
במקום להשיב, הוא מוביל את קוראיו לסיור מרתק בשבילי ההיסטוריה היהודית והציונית, משבתאי צבי ועד הרצל, מפרויד עד ישעיהו ליבוביץ, ותוך כדי כך מציג הצעות רדיקליות ותפיסות חדשות על מעמדה הבינלאומי של ישראל, על המסלול שיוביל אותנו לקראת שלום אמת, על יחסינו עם ארה"ב, אירופה, והעולם הערבי.
"אלהים חזר", על הזהויות המתנגשות במאה ה 21 חושף את אברהם בורג כאדם המעמיק לחשוב.
כל בעיה אנושית מסקרנת ומעסיקה אותו.
אדם שאין לו פיתרונות פשוטים, אבל יודע להציג את הבעיות בכל מורכבותן, להאיר אותן מזוויות מקוריות ומפתיעות, ולפתות את קוראיו לחשוב יחד איתו.
יהודי, מודרני, סובלני, מאמין, לאומי, קוסמופוליטי: אדם שיש אלוהים בליבו.


רשימות קריאה בהן מופיע אלוהים חזר

ספר קיצור שולחן ערוך - מקור חיים
חיים דוד הלוי
יהדות (על הדת, התנ"ך ועוד ...) | אב''פ בן 46 מצפון רשימת הקריאה עודכנה לפני 8 חודשים


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ