ישראל על הספה  - הפסיכולוגיה של תהליך השלום / עפר גרוזברד

ישראל על הספה

הפסיכולוגיה של תהליך השלום

עפר גרוזברד

יצא לאור ע"י הוצאת ידיעות אחרונות, ספרי חמד, בשנת 2000, מכיל 382 עמודים, פסיכולוגיה » פסיכולוגיה - כלליללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
790 התעניינו בספר

תקציר הספר
ההנחה המרכזית של ספר זה היא שתהליך השלום הוא מעיקרו תהליך רגשי. המחבר משתמש בכלים של פסיכולוג קליני האמון על ההבנה של תהליכים רגשיים ועבודה עם מנגנונים נפשיים, ומיישמם בשדה הפוליטי. הספר מציב את היסודות לתיאוריה ופרקטיקה חדשה שאך מעט נכתב עליה בארץ ובעולם - שימוש בכלים טיפוליים כדי לקדם יחסים בינ מדינות, דתות, מפלגות, תרבויות וזהויות שונות באמצעות בחינת המקרה הישראלי-ערבי.

עםר גרוזברד הוא בוגר הפקולטה להנדסת מחשבים בטכניון בחיפה. בהמשך דרכו פנה לתחום הפסיכולוגיה, והיום הוא פסיכולוג קליני המטפל בילדים, בנוער ובמבוגרים.

ספרו "הערבי שבלב" נבחר לספר השנה על-ידי אגודת הסופרים העבריים והוצאת תמוז. "הערבי שבלב", היוצא לאור בד בבד עם ספר זה, הוא העיבוד הרגשי-ספרותי שקדם לעיבוד האיטלקטואלי המוצג בישראל על הספה.
ספרו הראשון של המחבר הוא הרומן "היתר לשיגעון" )הוצאת ירון גולן).
עפר גרוזברד (סופר על המוקד)
עֹפֶר גרוזברד (נולד ב-1954) הוא פסיכולוג קליני, חוקר תרבויות, סופר ישראלי ומרצה באוניברסיטת תל אביב. ספריו: "היתר לשגעון" - רומן המספר את סיפורה של בחורה המאושפזת במחלקת מתבגרים בבית חולים לחולי נפש ועוברת שם פסיכואנליזה. הרומן מתאר את חבריה והחיים במחלקה לצד הטיפול. "הערבי שבל... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת עפר גרוזברד
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של עפר גרוזברד


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ