איציק לנדאו (אלדן)

איציק לנדאו (אלדן)

סופר

אלדן (שמו הספרותי של איציק לנדאו) יליד חיפה 1948. עסק במשך 35 שנה בשיווק, מכירות ופיתוח עסקי בשוק הרפואי בישראל בדגש על התחום הקרדיולוגי. בקי בעולם תעשיית הצינתורים עתירת ההון ובמתרחש מאחורי הקלעים שלה. תיכנן ובנה ניסויים קליניים בינלאומיים בתחום הקרדיו-וסקולרי.

כל חייו הקפיד לעזוב בטרם עת כל מקום שהגיע אליו, לרבות ביה"ס התיכון היוקרתי, הקורס בצה"ל, האוניברסיטה ורבות מהחברות שעבד בהן. חברות שניהל נסגרו. הוא הצטרף לחברת סטרט אפ ידועה, אך גם היא נסגרה.

כיוון שכך, פנה לכתיבה והתמכר לה. גורו הוא ספרו הראשון, שהחל בכתיבתו לפני כחמש שנים. הוא כבר בעיצומה של כתיבת ספרו השני.

בוגר מדעי החיים, אוניברסיטת ת"א. עד לפני שלוש שנים התגורר בתל אביב. כיום חי ביוון.

גרוש+3. בזוגיות.

1.
על פניו, "גורו" הוא רומן קולח ומרתק, המספר סיפור אהבה רווי יצרים, כואב ובלתי אפשרי בין דוקטור הדס - קרדיולוג תל אביבי ידוע, לאישה נשואה תושבת הדרום שחייה מצטלבים לפתע בחייו. אולם "גורו" הוא גם, ובעיקר, סיפור על התנגשות בין עולמות. בין האליטה התל אביבית האשכנזית והשמאלנית, לבין הקהילה המרוקאית בפריפריה. התנגשות הגורמת לרעידת אדמה מטלטלת, החושפת את השבר והניכור העמוק בין הפריפריה לעיר הגדולה, ואת החומה התרבותית הגובהת ומתרחבת ביניהן מיום ליום. "גורו" הוא סיפור על הגזענות ההפוכה, על התפרצות הר הגעש העדתי, על השנאה, הטינה והעוינות של הפריפריה לאליטה התל אביבית. " גורו" הוא סיפורו של דוקטור הדס, אך בד בבד הוא גם סיפורה של "מדינת תל אביב". הוא צופר אזעקה. הוא קריאת השכמה. אין לו הפי אנד הספר נכתב ב-2013 כנבואה מצמררת על השד העדתי העתיד להתפרץ ולזעזע את החברה הישראלית. ...


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ