יעל צבעוני

יעל צבעוני

סופרת

יעל צבעוני (33), ייסדה לפני כשבע שנים את 'מבעד למילים' - סדנאות כתיבה יצירתית, למבוגרים ולילדים.. מנחה סדנאות לחברות, סדנאות בפסטיבלים, ימי כתיבה בטבע, מעגלי נשים, סופי שבוע של כתיבה חוויתית. מלווה אישית בכתיבת ספרים ובתהליכי יצירה. משלבת בתוך הכתיבה עולמות נוספים – מדיטציות, עבודה עם הגוף ועבודה של הלב. משתתפת בהצגת סיפורי חיים 'אני רואה אותך'.
מנחת סדנת יוגה וכתיבה יצירתית במושב עמיקם בשילוב עם 'המרכז הפנימי'. מנחה כתיבה יצירתית בקייטנות 'סימבה' ברמת השרון ואבן יהודה.
כותבת טורים ומאמרים באינטרנט (נומיינד ו-nrg).
בעלת B.A בספרות עברית באוניברסיטת תל אביב-בהצטיינות. למדה לתואר שני בחוג לספרות, בתכנית לכתיבה יוצרת באוניברסיטת חיפה. בארבע השנים האחרונות עברה קורס להכשרת מנחות מעגלי נשים, סדנאות מדיטציה וריברסינג. במהלך שירותה הצבאי, שימשה כמש"קית ת"ש בגדוד הסיור הבדואי וקיבלה אות הצטיינות מטעם מפקד האוגדה.

ילידת ינואר 1979. נולדה וגדלה בירושלים. במשך כ-5 שנים התגוררה במושב בני ציון, בשרון. בחמש השנים האחרונות גרה במושבים עמיקם ואביאל (ליד בנימינה). היום מתגוררת ביפו.

"אחרי סוף הסיפור" הוא ספרה הראשון.

1.
אחרי סוף הסיפור הוא מסעה הפנימי של אישה שחייתה עם איש וחשבה שתהיה אתו כל החיים, אבל הרגישה רעב, פתחה את הדלת, נפרדה מהגבר המוכר ויצאה החוצה כדי לגלות מה חסר. אחרי סוף הסיפור הוא מסע של התמודדות עם פרידה. מסע חניכה לתוך החיים בלי גבר שמגן. מסע של געגוע, גילוי והתפכחות. "תגידי לי מה את רוצה," הוא אומר לה. והיא רוצה הכול. את כל הגברים בעולם, את כל המאכלים, את כל האפשרויות ואת כל התחושות. היא הולכת אל תוך החיים, הפחדים המאוויים והחלומות, כדי לגלות מה קורה באמת אחרי סוף הסיפור. היא נפגעה בדרך החדשה. היא גם פגעה. היו בדרך התנפצויות. הייתה תאונה, והייתה הפלה. ככל שאהבה יותר ונפגעה יותר, היא התרחבה וקיבלה כוחות. עם הזמן הפכה שלמה. פתאום ידעה למלא כל חלק חסר באינסוף דרכים. אחרי שחצתה את הפחד, כבר לא פחדה. לא בגלל גבר אחד שהגיע להשלים את החסר, אלא כי הפסיקה לתלות בגברים את הסיבות לתהום, ומצאה את המלאות בתוכה. לא בגלל האהבה שהגיעה, אלא כי הסירה את הציפייה והאשליה סביב המילה אהבה, והסכימה להיפרד מהסיפור. אחרי סוף הסיפור נע בין פרוזה לשירה. אוסף קטעים קצרים – שירים וקטעי פרוזה. כל קטע מהווה יחידה נפרדת, ובקריאה רציפה נוצר תהליך סיפורי. הסיפור הזה נולד במקום שלפני השפה ואז הגיעה השפה כדי לבטא אותו. ואז הגיעה הספרות כדי ליצור אותו. את נקודת האמת לא עמעמו לא השפה ולא העיצוב ומי שחווה אותה פעם, ואין מי שלא חווה זאת, לא יוכל לעמוד מנגד. נורית זרחי, עורכת הספר "אני אומר ספר ובצדק, כי הלא זה מכיל מעל מאתיים עמודים, כרוך ומעוטר, כריכתו קשה ודפיו תפורים יחד, על דפיו מודפסות אותיות. אך אין זאת אלא שבידינו תיבה מלאת הגיגים, תובנות, הבנות, בתי שיר או בדומה לשיר, קטעי פרוזה או בדומה לפרוזה. בחלקם הניכר של העמודים יש רק שורות אחדות. צד ימין של הדפים בדרך כלל ריק ורק בצד שמאל הדברים מופיעים, כדי לצוד מיד את העין מבלי שיהיה לאישונים צורך לנוע, גוררים אותך להפוך עוד דף בגוון הקרם שהאותיות המודפסות עליו אדמדמות. לפי כך בידינו ספר. שונה, פזרני, מתייפייף, מיוחד, מעורר שאלות, נסיוני כנדמה בכתיבתו, נסיוני באופן הפקתו והבאתו אל הקוראים, אבל אכן עם נוכחות מלאה ונאה של ספר." יוסף כהן אלרן, סופר ופובליציסט ...


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ