דריי

דריי

בת 19 מלינד

מילים הם הכל בחיים.
הם יכולות להשפיע על כל אדם באשר הוא בכל אופן. יש מילים טעונות אהבה , פחד, כאב , צחוק ומציאות עגומה. מילהם המשכנעות אותך, המדרבנות אותך.
כתיבה היא מקום המפלט שלי.
שאני ערה בלילה בגלל חרדות למיניהם אני חייבת לכתוב אותם ורק אז אני ישנה בלב שלם.
טעימה קטנה(לא כל כך...):
אני שונאת גזענות. ובעיקר על רקע דת.
אנשים שבאמת באים ושואלים אם אני מאימינה בתרבות כלשהיא או באלוהים כלשהוא או לא הם מסוג האנשים שלעולם לא יוכלו להתכחש לכך שזה משנה להם. כי עצם זה שהם שואלים, כבר אומר שיש לכך מניע.אכפת להם.
אלוהים היהודי דורש מאיתנו כל כך הרבה דברים שאין אדם אחד בעולם שביצע כל דרישותיו ולא עבר על איסוריו. ועוד הוא מצפה שנאהב אותו, שאם לא הוא יעניש אותנו ואם נאהב אז נקבל פרס. כמו חיות קרקס. אי אפשר לכפות על אדם לאהוב, אז האנשים מכבדים את אלוהים. לא מתוך אהדה אלא מתוך פחד. הם מפחדים ממה שהם לא יודעים בוודאות שאלוהים אמר.
כל מאמציה של התרבות האנושית להפסיק ולהשמיד את הערכים והפעולות הרעות שאנחנו מבצעים יורדים לטימיון כאשר אנו שומעים שאלוהים משחד אותנו לאהוב אותו. הוא אומר לנו לאהוב כל דבר שאנו עושים אפילו שאנו לא כל כך רוצים בזה אבל גם אומר לנו לא לשקר.
אלוהים מעניק לאישה מעמד נחות מזה של הגברים בתנ"ך וגם כיום ונוגד את רצון הטבע להתאזן.
האם זה האלוהים שאנחנו צריכים בחיינו? האם זה האלוהים שבאמת טוב לנו?
ולמרות כל הדברים האלו, אלוהים לא אומר לשנוא את מי שלא מאמין בתרבותו. אבל למה עושים זאת? הרי בכל זאת בכל תרבות יש פגם. כל אלוהים הוא לא מושלם. אז תשאלו אותי במה אני מאימינה?
אני יגיד לכם באלוהים שאנו מכבדים אותו, ממקום של גאווה , של אהדה. אלוהים שלא ייצור לנו את כל הדברים, אלא שייתן לנו את הכלים ליצור. אלוהים שיזדקק לאהבה כמו כל אחד מאיתנו. שיידע להסכים אבל לתת את הגבולותל ובכל זאת להיות קרוב לשיווין איתנו. אבל בינתיים, אין אלוהים כזה. אז אני מאמינה בתקווה.
ולמה אני שונאת גזענות? כי היא פוגעת אפילו בי. ובכם. אל תשנאו את האחר, הבינו אותו. גם כיום היהודים בעולם עוברים אנטישמיות. אז אל תגרמו לאחרים להרגיש רע עם עצמם.

ואני מבינ האת זה מכל הצדדים. נקלעתי בין לבין, חצי משפחה נוצרים והחצי השני יהודים. אל תכחישו. חשבו ברצינות. תפנימו.
זהו כוחן של מילים.
מקווה שנהנתם וטעמטם חוכמת חיים.. (גם אם כל החיים לפניי)» דירגה 1 ספרים
» כתבה 0 ביקורות
» יש ברשותה 1 ספרים
» מוכרת 0 ספרים
» נרשמה לסימניה לפני 6 שנים ו-8 חודשים
» ביקרה לאחרונה בסימניה לפני 6 שנים ו-8 חודשים

» כל ההתכתבות שהיתה ביניכם

» סופרים מועדפים

» רשימת הסופרים של דריי


דריי עוקבת אחרי
עוקבים אחריה
קבוצות קריאה:
הקוראים:©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ