ביקורת כריכות ענת בת 40 מקדימה


הדפסה:
» כפסיפס תמונות
» כטבלת טקסט
» כטבלת תמונות וטקסט

» לרכישת ספרים מהרשימה
רשימת הקריאה הינה אישית.
מכילה 3 ספרים.
גררה 117 צפיות.
עודכנה לאחרונה לפני שנתיים ו-4 חודשים.

מה דעתך על הרשימה?
1. הפסיכולוג הטוב - פרוזה עברית # / נעם שפנצר
אהבתי. למי שלא מכיר - הכריכה מתכתבת עם מבחן רורשאך - סדרת ציורים שבעבר שימשה לאבחון פסיכולוגי. המטופל היה צריך להגיד מה הוא רואה בתמונה. התמונה היתה מופשטת אבל אפשר היה לראות בה לפעמים, למשל, פיל שותה קפה, או שני דובים נותנים ידיים, או איש עם מטרייה יושב על ענן. וכד' כיד הדימיון הטובה (או הרעה). אחד הציורים תמיד הזכיר לי רקדנית (יש לי סבתא פסיכולוגית, כזאת שהשתמשה במבחנים למיניהם, ומשם ההיכרות האינטימית (לפעמים מידי) עם הציורים הנ"ל). וגם הציורים שנראים בהם דובים לפעמים נראים כאילו הם רוקדים. כי בינינו, כשעושים קשקוש ומקפלים את הדף כך ששני הצדדים יהיו תמונת ראי זה של זה - זה הרבה פעמים נראה כמו משהו רוקד!!!! (או מישהו) כאילו, דא!!
2. מכתבים לטליה / דב אינדיג
אני רק שאלה - למה נכתב שמחבר הספר הוא דב אינדיג, שכבודו הרב במקומו מונח, אם את כמחצית הטקסט כתבה נערה עלומה בשם הבדוי טליה? זה לא קצת לא פייר? בסדר, לא צריך לגלות את שמה, אבל צריך להזכיר שהיא נמנית עם המחברים. האם זה קשור לכך שזה שערך את הספר הוא חגי בן-ארצי, חברו הטוב (שגם מככב רבות כאחת הדמויות, המואדרות, יש לומר, בספר) - AKA אחיה של שרה נתניהו, שמן הסתם מייצג את הצד הדתי של ההתכתבות הזו? זה מריח לי קצת מחוסר שקיפות. אני דורשת ועדת חקירה. או לפחות ועדת שקיפות.
3. שיפון עם שינקן / צ'רלס בוקובסקי
שינקן? עד לרגע זה סברתי ששינקן זו מילה שמוכרת רק למי (שכמוני) היתה לו סבתא יקית! תמהתני אם זו אכן המילה המקבילה ל-האם. ובכל מקרה, HAM ON RYE נשמע כל כך ניו-יורקי ומגניב ושיפון עם שינקן נשמע כל כך, המממ.... אוסט יודן?


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ